پنج شنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 26 January , 2023 ساعت ×
برگزاری کنفرانس ریخته‌گری مسیری روشن برای ایجاد تغییر در فولاد
16 اسفند 1400 - 14:52
شناسه : 25489
کنفرانس ریخته‌گری مداوم، بستر مناسبی برای تبادل اطلاعات و افکار شرکت‌کنندگان ایجاد می‌کند که این امر می‌تواند به نقطه مثبتی در صنعت فولاد بدل شود.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا کاظمی معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در مورد اهداف برگزاری کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد فضای برای تبادل اطلاعات و افکار شرکت‌کنندگان در موضوعات مختلف مرتبط با حوزه تخصصی کنفرانس است.

وی افزود: با شروع فراخوان کنفرانس، افراد مرتبط به دلایل و انگیزه‌های مختلف تلاش می‌کنند فعالیت‌ها و دانش خود و یا دانش موجود در آن زمینه خاص در سطح ملی و یا بین‌المللی را با ارائه مقالات و یا سخنرانی عرضه کنند. درنتیجه حرکت موثری در جهت پیشرفت صنعت فولاد کشور خواهد بود.

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان، گفت: همچنین در پس ارائه مقالات و سخنرانی‌ها در کنفرانس یادشده، چالش‌هایی برای شرکت‌کنندگان، مخاطبان و کلیه کسانی که از طریق رسانه‌ها و یا همکاران شرکت‌کننده از موضوعات مطرح‌شده اطلاع پیدا می‌کنند به وجود می‌آید و این خود زمینه‌ساز حرکت به‌سوی تغییر مثبت در صنعت فولاد کشور خواهد شد. حتی ارائه‌دهندگان مقالات و یا سخنرانان درزمان تهیه مقاله و یا پرسش و پاسخ و … درگیر چالش‌های ذهنی می‌شوند و درنتیجه در راستای بسط و گسترش تئوریک و یا عملی موضوع حرکت خواهند کرد.

کاظمی بیان کرد: این شرکت باهدف فراهم کردن محیطی برای انتشار دستاوردهای نو، شناسایی راه‌حل‌هایی در جهت مسائل مشترک صنعت فولاد، تبادل اندیشه صاحبان نظر در این صنعت، تحت تاثیر قرار دادن صنعت فولاد از محورهای همایش و درنهایت ایجاد یک پایگاه تخصصی دانشی در حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، کنفرانس را برای دومین بار برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه نخستین کنفرانس ریخته‌گری مداوم در سال ۱۳۹۸ برگزار شد، ادامه داد: باوجود اولین دوره برگزاری و ناشناخته بودن کنفرانس، استقبال قابل قبولی در سطح ملی و بین‌المللی انجام شد و مقالات و سخنرانی‌های ارائه‌شده مورد توجه شرکت‌کنندگان‌ قرار گرفت. بخشی از راه‌حل‌های ارائه‌شده در کنفرانس در راستای حل مشکلات فولاد هرمزگان و سایر شرکت‌ها با موفقیت استفاده شد. یکی از دلایل استقبال به‌مراتب گسترده‌تر از دوره دوم کنفرانس، جذابیت و کاربردی بودن مطالب ارائه‌شده در دوره اول است.

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان، اذعان داشت: در ابتدایی‌ترین مرحله کنفرانس یادشده، مدیریت دانش شامل شناسایی نیازها، شناسایی منابع دانش، کسب، ایجاد یا حذف منابع، فرایندها و محیط‌های مربوط به دانش، بازیابی، به‌کارگیری و اشتراک‌گذاری دانش و ذخیره دانش صورت گرفته است.

کاظمی عنوان کرد: زمانی بومی‌سازی و حتی بهبود دانش عملی خواهد بود که دانش به دست آورده شود و اشراف لازم بر آن پیدا شود. کنفرانس‌های تخصصی در راستای شناسایی نیازها و منابع دانش و به اشتراک‌گذاری دانش روز می‌توانند نقش موثری داشته باشند و از آنجایی‌که شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز دانشگاهی و … جزو مخاطبان کنفرانس هستند بخشی از این چرخه را کمک خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در کنفرانس پیش رو اهدافی از جمله فراهم ساختن محیطی برای انتشار دستاوردهای نو، شناسایی راه‌حل‌هایی برای مسائل مشترک صنعت فولاد، تبادل اندیشه صاحبان نظر در این صنعت، تحت تاثیر قرار دادن صنعت فولاد از محورهای همایش و درنهایت ایجاد یک پایگاه تخصصی دانشی در حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را در رابط با محورهای کنفرانس دنبال خواهیم کرد و امیدواریم با توجه به استقبال بسیار خوب‌صورت گرفته، حرکت موثری در راستای ارتقای صنعت فولاد کشور برداریم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.