یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
برگزاری یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید
06 خرداد 1400 - 11:10
شناسه : 12943
یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور اعضای ستاد و مدیران عامل و اعضا هییت‌مدیره شبکه بانکی کشور به منظور تعیین تکلیف واحد‌های تولیدی تحت تملک شبکه بانکی و تسریع در روند برگشت این واحدها به چرخه تولید، برگزار شد و بر اساس آن، گزارشی از اقدامات یک هفته اخیر توسط دبیرخانه این ستاد ارائه شد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بر اساس توضیحات مهدی نیازی دبیر ستاد تسهیل، شرکت در جلسات دبیرخانه ستاد اقتصادی دولت برای نهایی‌سازی بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیگیری تامین سوخت مورد نیاز واحد‌های تولیدی برای تولید برق اضطراری از شرکت پخش فراورده‌های نفتی و ابلاغ توافقات به استانداران سراسر کشور جهت پیگیری مصوبات و اطلاع‌رسانی به واحد‌های تولیدی، برگزاری جلسه برای حل مشکلات شرکت‌ گروه ملی فولاد، برگزاری پنجمین جلسه کمیته حمایت قضایی از تولید و سرمایه‌گذاری و برگزاری نخستین جلسه کمیته‌های توسعه صادرات، امور معادن، مالیات، محیط‌زیست، حقوقی و قضایی را به عنوان اقدامات انجام شده در دبیرخانه ستاد عنوان کرد.

برگزاری جلسه دبیرخانه با دستور بررسی مسائل واحد‌های استان آذربایجان غربی، از جمله اقداماتی است که طی یک هفته اخیر در دبیرخانه ستاد، مورد پیگیری قرار گرفته است.

در ادامه جلسه به منظور اخذ تصمیمات لازم برای تعیین تکلیف و تدوین برنامه‌ اقدامات اجرایی احیای مجدد واحد‌های تحت تملک شبکه بانکی وارد دستور شد و نماینده بانک مرکزی و نمایندگان بانک‌های عامل، گزارشی از آمار و وضعیت واحد‌های تولیدی تحت تملک این شبکه و آخرین وضعیت این واحدها ارائه دادند.

گفتنی است، بانک مرکزی در ادامه جلسه، گزارشی را درخصوص تعیین سازوکار مشخص و ایجاد ساختار پاسخگو برای دسترسی آسان و سریع ستاد و فعالان اقتصادی به مدیران، کارشناسان و مسئولان در بانک مرکزی ارائه داد. همچنین آخرین وضعیت تصویب و ابلاغ دستورالعمل جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی تملیکی موسسات اعتباری، موضوع دیگری بود که در یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.