یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
برگزاری ۶۰۴ دوره آموزشی برای معادن بخش خصوصی
26 بهمن 1399 - 10:42
شناسه : 7008
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان با همکاری سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور، طی 2 سال اخیر (1398 و 1399)، 604 دوره آموزشی برای فعالان معادن بخش خصوصی برگزار کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری در جلسه پایش بخش آموزش، پژوهش و فناوری اظهار داشت: ایمیدرو طی سال‌های اخیر، در زمینه آموزش معادن بخش خصوصی، دوره‌هایی برای سطوح کارگری و کارشناسی، معادن زیرزمینی زغال‌سنگ، رانندگان معادن و آموزش‌های مهارتی تکنسین معدن برای ۱۰ هزار و ۲۶۲ نفر برگزار کرد.

وی افزود: این سازمان، ۶۲ دوره آموزشی (حضوری و غیرحضوری) برای همکاران ستاد ایمیدرو و کارکنان مجتمع‌ها، شرکت‌ها و طرح‌های تابعه برگزار کرد که مشتمل بر ۵۲۲ ساعت برای ۶۸۶۶ نفر فراگیر و با هزینه‌ای حدود ۲۸۶ میلیون تومان بود.

انعقاد ۲۲۱ قرارداد پژوهشی طی ۲ سال اخیر

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان اینکه طی ۲ سال اخیر پروژه‌های پژوهشی، تقاضا محور بود و سیاست پیشرو بر همین منوال است، گفت: ایمیدرو طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، تعداد ۵۲ پروژه پژوهشی و «تقاضا محور» در قالب قرارداد و موافقتنامه به ارزش حدود ۳۲ میلیارد تومان امضا کرده است.

ملاطاهری ادامه داد: طی ۲ سال اخیر، حدود ۲۲۱ قرارداد پژوهشی با سرمایه‌گذاری ۸۸ میلیارد تومان بین ایمیدرو و شرکت‌های تابعه و وابسته با دانشگاه‌ها منعقد شده است. از این میزان، بیشترین رقم قرارداد پژوهشی مربوط به فولادمبارکه (۵۳ پروژه با مبلغ ۳۰ میلیارد تومان) و سپس ایمیدرو (۳۸ پروژه با مبلغ ۱۶٫۴میلیارد تومان) بوده است.

وی در خصوص ستاد ایمیدرو طی سال‌های ۱۳۹۸و ۱۳۹۹ حدود ۳۸ میلیارد تومان در بخش آموزش، پژوهش و توسعه فناوری تخصیص داده است، تصریح کرد: این منابع در قالب تصویب و عقد قرارداد ۴۴ پروژه پژوهشی، حمایت از ۲۴ رویداد و کتاب و حمایت از ۶۹ پایان‌نامه و رساله‌ تحصیلات تکمیلی بوده است.
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو بیان کرد: همچنین، از این منابع، برای انجام ۸ پایان‌نامه‌ تحصیلات تکمیلی تقاضا محور دریافتی از سامانه ساتع، تامین اعتبار فرآیند حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و آموزش اختصاص داده شده است.

اقدامات ایمیدرو در انقلاب صنعتی چهارم

ملاطاهری با اشاره به اقدامات این سازمان در زمینه پروژه‌های پژوهشی مرتبط با انقلاب صنعتی نسل چهارم، تصریح کرد: انجام پروژه شناسایی الزامات طراحی رویکردهای بهینه ارتقای اکوسیستم استارت‌آپی معدن و صنایع معدنی در ایران و کاربردهای فناوری‌های برافکن ( جذب مشتری از سوی تازه واردها با روش‌های خلاقانه) در صنعت فولاد با تمرکز بر ۳ فناوری هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و چاپ سه بعدی، از جمله این فعالیت‌ها است.

وی ادامه داد: تهیه ۳ گزارش درباره آینده صنعت فولاد در انقلاب صنعتی چهارم، از جمله این اقدامات است که توسط مرکز هوشمندی و رصدخانه فناوری و نوآوری صنایع معدنی (وابسته به ایمیدرو) تهیه و به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به استقرار سیستم مدیریت دانش در ایمیدرو گفت: طی سال ۱۳۹۰، شرایط ایمیدرو برای پیاده‌سازی این سیستم بررسی و فرایند پیاده‌سازی و فرهنگ‌سازی آن در سال ۱۳۹۳ آغاز شد.

ملاطاهری ادامه داد: ایمیدرو در سال ۱۳۹۵ طرح جامع مدیریت دانش را در شرکت‌های تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ملی فولاد ایران و مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران به صورت پایلوت انجام داد. همچنین همکاران منتخب صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی نیز با گذارندن دوره‌های آموزشی مدیریت دانش، به عضویت سامانه مدیریت دانش سازمان درآمدند.

وی در پایان با بیان اینکه مستندسازی تجارب دانش طرح‌ها و خبرگان منتخب، از جمله اقدامات این سازمان بوده است، گفت: مستندسازی و استخراج دانش‌ها، تجارب و درس‌آموخته‌های ۳ طرح منتخب ایمیدرو شامل «مجتمع معدنی سرب و روی مهدی‌آباد»، «شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب»، و «شرکت صنعت فولاد شادگان» به عنوان طرح‌های نمونه از سال ۱۳۹۷ آغاز شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.