پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
برگشت شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد
05 شهریور 1402 - 16:55
شناسه : 35671
بازار سرمایه امروز یکشنبه پنجم شهریوره ماه، با رشد چشمگیر شاخص بورس همراه بود و این شاخص با افزایش ۵۸ هزار واحدی، به دو میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، شاخص کل بورس با رشد ۵۸ هزار و ۳۹۰ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، روی کانال دو میلیون و ۵۱ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۱۵ هزار و ۵۶۹ واحدی همراه شد و عدد ۷۰۰ هزار و ۴۴۹ را به ثبت رساند.

در پایان معاملات، بیش از ۴۸۰ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۹۸ هزار و ۱۰ میلیارد ریال انجام شد.

ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری‌ غدیر و گروه مپنا، جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و همه آن‌ها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس نیز همین روند افزایشی وجود داشت. شاخص کل در این بازار نیز با افزایش ۵۵۴ واحدی نسبت به آخرین روز کاری در هفته گذشته مواجه شد و روی کانال ۲۶ هزار و ۹۶ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۳۳۴ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۴۶ هزار و ۳۳ میلیارد ریال داشت.

پلیمر آریا ساسول، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، سرمایه‌گذاری صبا تامین، ایران‌خودرو دیزل، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان، بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان همه آن‌ها روند صعودی داشتند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.