دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در حوزه فولاد كشور
14 بهمن 1399 - 9:27
شناسه : 6228
با اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجتمع فولاد بناب محقق می‌شود؛ بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در حوزه فولاد كشور با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع فولاد صنعت بناب عملیاتی می‌شود.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی گروه مالی گردشگری
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نمايندگان استان آذربايجان شرقي با حضور در مجتمع فولاد صنعت بناب، از خطوط توليد بازديد و در جريان طرح‌هاي توسعه‌اي مگا‌پروژه گسترش فولاد شهريار قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام باقري بنابي نماينده مردم شهرستان بناب در مجلس شوراي اسلامي در جريان اين بازديد به طرح‌هاي توسعه‌اي اشاره كرد و گفت: گروه مالي گردشگري با سرمايه‌گذاري ۶۰۰ ميليون يورویي و اجراي ۶ طرح توسعه‌ای در قالب شركت گسترش فولاد شهريار اقدام و قرارداد اجراي آن را با قرارگاه خاتم‌الانبيا منعقد کرده است.

یوسف داوودي، ریيس مجمع نمايندگان استان آذربایجان شرقی در اين بازديد با تحسين‌برانگيز خواندن توسعه فولاد بناب اظهار داشت : سرمايه‌گذاري ۶۰۰ ميليون يورویي بخش خصوصي در حال حاضر بسیار مهم و قابل توجه است و نمایندگان استان آماده هرگونه مساعدت و همكاري براي رشد و بهبود توليد و رفع مشكلات واحدهاي توليدي هستند.

وی با اشاره به طرح ساماندهي بازار فولاد نيز بیان کرد: اقدامات و بررسي‌هاي لازم در خصوص ساماندهي بازار فولاد انجام شده است و بايد در این زمینه كنترل‌هاي لازم براي مديريت بازار و حمايت از مصرف‌كنندگان مدنظر قرار گیرد.

همچنین در ادامه، بابك عليزاد شهير، مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، گفت: با بهره‌گيري از ۷ خط نورد و ۲ واحد ذوب و ريخته‌گري در قالب ۵ شركت تابعه توانستیم تاکنون ۷۵۰ هزارتن محصول توليد كنيم كه با عمل به شعار جهش تولید، تا پايان سال جاری به رقم ۸۵۰ هزار تن خواهيم رسيد، به طوری که اين ميزان در سال آتي به يك ميليون و ۲۰۰ هزار تن افزایش خواهد يافت.

وی با اشاره به افزايش ۲ برابري صادرات مجتمع فولاد صنعت بناب افزود: با توجه به ميزان توليد فولاد كشور، نياز مصرفي و مازاد توليد، این مجتمع برنامه‌هایی برای گسترش صادرات دارد .

مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب ادامه داد: با توجه به شرايط جغرافيایي، نزديكي به مرز، توليد محصول كيفي و رقابتي، افزايش ۲ برابري صادرات را شاهد بوده‌ايم كه اين ميزان نيز در سال آینده افزايش خواهد يافت و با ارزآوري و توسعه صادرات غيرنفتي كشور، سهم بسزایي را در اقتصاد کشور ايفا خواهيم كرد. بر همين اساس، فولاد بناب به ‌عنوان يكي از صادركنندگان نمونه استان انتخاب شده است.

علیزاد شهیر در پاسخ نمايندگان به مسایل و مشكلات فولاد بناب گفت: تامين مواد اوليه، اصلاح قوانين مرتبط با توليد و صادرات، تمهيدات و مشوق‌هاي لازم جهت تسهيل امور توليدكنندگان و تامين برق براي واحدهاي توليدي، لازم است که در شرایط کنونی نمايندگان مجلس شورای اسلامی توجه ويژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

وی در پایان پیرامون وضعيت فعلي مجتمع نيز خاطرنشان کرد: با حمايت مديران ارشد گروه مالي گردشگري و تلاش همكاران در سال جاري، كارخانه به سوددهي رسيده است و با افزايش سرمايه لازم و مستهلك شدن بدهي‌هاي بانكي، به زودی وارد بورس خواهيم شد. 

امین رفيعي، مديرعامل گسترش فولاد شهريار نيز در اين ديدار به تشريح پروژه‌ها پرداخت و گفت: با توجه به توانمندي و پتانسيل مجتمع و برخورداري از نيروهاي جوان و متخصص به همراه امكان ايجاد طرح‌هاي توسعه‌اي در راستاي تكميل‌تر کردن زنجيره توليد گروه مالي گردشگري، قراردادي با قرارگاه خاتم‌الانبيا با سرمايه‌گذاري ۶۰۰ ميليون يورویي صورت گرفت که به واقع بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري بخش خصوصی در حوزه فولاد كشور به حساب می‌آید. وی در پایان خاطرنشان کرد: با بهره‌برداري از اين پروژه‌ها در آينده شاهد افزايش ۳ برابري ظرفيت توليد و ايجاد اشتغال یک هزار نفر به صورت مستقيم خواهيم بود. پروژه‌های مذکور شامل پروژه زيرسقفي ذوب شاهين و افزايش توليد ۲ برابري، احداث بارانداز ريلي اختصاصي مجتمع به منظور حمل مواد اوليه و محصول، ايجاد اكسيژن پلنت با ظرفيت توليد سالانه ۹۰ ميليون مترمكعب، احداث كارخانه فرو آلياژ، فروسيليس و سيليكو منگنز، ذوب يك ميليون و ۴۵۰ هزار تني براي توليد اسلب و بيلت و نیز احداث خطوط نورد ورق يك ميليون و ۴۵۰ هزار تني است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.