شنبه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 8 June , 2024 ساعت ×
بزرگ‌ترین کنسرسیوم معدنی کشور تشکیل شد
03 بهمن 1400 - 11:11
شناسه : 23492
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در حاشیه مراسم بازگشایی نماد تجلی گفت: پرتفوی کلی تجلی، یک نگاه جدید به بازار سرمایه ارائه داد تا از طریق سرمایه‌های موجود در این بازار، پروژه‌ها را تجهیز و به مرحله تولید برسانیم و به همین منظور پروژه‌های منتخب مانند پروژه گندله‌سازی صبانور و کنسانتره‌سازی فولاد شرق خراسان که عمدتا در حوزه فراوری بودند، انتخاب شدند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با تاکید بر زیاد بودن بازده سرمایه‌گذاری و کوتاه بودن دوره بازگشت سرمایه این پروژه‌ها، از اضافه شدن سه شرکت فولاد کردستان و معدن زغال‌سنگ گلندرود و شرکت اکتشافی تجلی صبا به مجموعه تجلی خبر داد و اظهار داشت: بررسی‌ها نشان از افزایش قیمت جهانی زغال‌سنگ و کک دارد و حوزه زغال‌سنگ از بخش‌های پربازده معدنی کشور است، به طوری که بر اساس مطالعات مربوط به اهمیت عناصر حیاتی و استراتژیک دنیا، افزایش اهمیت اقتصادی زغال‌سنگ بیشتر از طلا بوده است.

فایل اصلی

نادری ضمن تشکر از اعتماد سهام‌داران به شرکت تجلی، بر حمایت «ومعادن» از پروژه‌های این شرکت تاکید و بیان کرد: پروژه‌های تعریف شده در شرکت تجلی عمدتا در حوزه گندله، سنگ‌آهن و فراوری فولاد است که در موقعیت‌های خوب کشور ایجاد شده و بازدهی خوبی دارند و گزارش پیشرفت این پروژه ها در بازه‌های سه ماهه به بازار سرمایه ارائه خواهد شد.

وی در توضیح برنامه‌های اکتشافی «ومعادن» با اشاره به تاسیس یک شرکت تخصصی در حوزه اکتشافی، افزود: با توجه به نیاز زنجیره در بخش اکتشاف، سرمایه‌گذاری در این حوزه در دستور کار قرار گرفت و با تجمیع نیروی انسانی متخصص در کنار تجهیزات به‌روز این شرکت، به‌زودی گزارشاتی خوبی در حوزه اکتشاف منتشر می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به آغاز عملیات اکتشافی در پهنه اردبیل، از احتمال شناسایی ذخایر مناسب پلی‌متال و سنگ‌آهن در این منطقه خبر داد و گفت: اقداماتی که در صبانور انجام شد نشان داد در غرب کشور ذخایر قابل توجه سنگ‌آهن وجود دارد و منطقه مستعد کشف این ماده معدنی است. بر همین اساس و متناسب با مطالعات اولیه، عملیات اکتشاف در حال انجام بوده و تا امروز نتایج قابل قبولی حاصل شده است.

نادری با تاکید بر موقعیت مناسب منطقه غرب کشور از نظر دسترسی به بازار، تامین آب و ماده معدنی اولیه، خرید سهام عمده فولاد کردستان را یک اقدام اقتصادی توصیف و ضمن توضیح اقدامات انجام شده در این منطقه، نسبت به ساخت و بهره‌برداری از این پروژه در کمترین زمان، ابراز امیدواری کرد.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود به برنامه‌های «ومعادن» برای سرمایه‌گذاری در استان سیستان و بلوچستان پرداخت و از تشکیل بزرگ‌ترین کنسرسیوم معدنی کشور برای سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف خبر داد و اذعان داشت: این کنسرسیوم متشکل از مجموعه «و معادن»، گل‌گهر، چادرملو ، گهرزمین و سرمایه‌گذاری غدیر است و آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ه‌ای اعلام شده از سوی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت را دارد و با توجه به روشی که شرکت‌های پروژه محور دارند، مردم منطقه نیز سهام‌دار و بعد از اجرای پروژه‌ها منتفع می‌شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در پایان به خرید سهام مدیریتی شرکت ایریتک اشاره و ضمن تاکید بر ظرفیت علمی و تخصص این شرکت مهندسی، سوابق و تجارب موفق آن در پروژه‌های مختلف مانند فولادمبارکه، فولاد خراسان و دیگر مجموعه‌های معدنی و فولادی بزرگ کشور و توانایی این شرکت در برنامه‌ریزی برای ایجاد پلنت‌های جدید را یادآور شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.