سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
بناب به قطب تولید و صادرات فولاد کشور تبدیل می‌شود
18 آذر 1399 - 6:59
شناسه : 2794
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی گروه مالی گردشگری برای اجرای طرح های توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب، این شهرستان را به قطب تولید و صادرات فولاد کشور تبدیل می‌کند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، حجت الاسلام محمد باقری بنابی افزود:بزرگترین سرمایه گذاری شمال غرب کشور برای اجرای طرح های توسعه مجتمع فولاد بناب، همچنین مشکل بیکاری در این منطقه را حل می کند و می توان گفت بیکاری در استان آذربایجان شرقی بخصوص بناب مفهومی نخواهد داشت.
وی افزود: توافقنامه امضا شده گروه مالی گردشگری برای اجرای طرح های توسعه فولاد بناب، یک توافقنامه استانی نیست؛ بلکه در سطح ملی و بین المللی است.
وی تصریح کرد: اجرای این پروژه عظیم علاوه بر داشتن تاثیرات مهم اقتصادی و تجاری در کشور، در بازارهای سوریه، عراق، ترکیه و حتی ارمنستان و نخجوان که با ما هم مرز هستند، تاثیرگذار خواهد بود.
باقری بنابی ادامه داد: توافقنامه امضا شده با قرارگاه خاتم الانبیا، ابرپروژه ای است که بعد از فولاد مبارکه، می‌تواند تاثیرات اقتصادی و تجاری اش را حتی با کشورهای منطقه داشته باشد.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : پروژه مذکور همچنین می تواند در تجارت ملی و بین المللی و ایجاد اشتغال پایدار در سطح ملی و منطقه ای بسیار تاثیرگذار باشد.
وی امضای قرارداد گروه مالی گردشگری با قرارگاه خاتم الانبیا برای اجرای طرح های توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب در استان آذربایجان شرقی را مهم خواند و گفت: با راه اندازی طرح های توسعه فولاد بناب، این منطقه می تواند در آینده به عنوان یکی از قطب های فولادی کشور تبدیل شود.
باقری بنابی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم الانبیا از جایگاه حقوقی برخوردار است و می تواند در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار باشد، افزود: قرارگاه خاتم برای توسعه و پیشرفت کشور اقدامات زیادی انجام داده و قرارداد امضا شده با گروه مالی گردشگری برای اجرای طرح های توسعه فولاد بناب، اقدام ارزشمندی است که از آن حمایت می کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گروه مالی گردشگری ۲۰۰ هزار سهامدار دارد، ادامه داد: با اجرای طرح های توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب، شمال غرب کشور متحول خواهد شد و بعد از گذشته سه تا چهار سال، این مجتمع می تواند با شرکت فولاد مبارکه رقابت کند.
باقری بنابی تصریح کرد: تحت هیچ عنوانی نباید با سرمایه گذاری ساز مخالف زده شود و با کاری که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با همکاری گروه مالی گردشگری انجام می دهند، طی چند سال آینده شاهد تحول عظیمی در تولید فولاد و ایجاد اشتغال در منطقه خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.