چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
بهبود وضعیت طلا در ۲۰۲۱
08 دی 1399 - 5:03
شناسه : 4197
پیش‌بینی می‌شود تولید اولیه طلا توسط ۲۰ معدنکار بزرگ طلا در جهان در سال ۲۰۲۰ به دلیل اختلالات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا ۵‌درصد کاهش پیدا کند،اما تولید در سال ۲۰۲۱ احتمالا بهبود خواهد یافت.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش دنیای معدن، صنعت معدنکاری طلای جهانی در سال ۲۰۲۰ با چالش‌های کم سابقه‌ای روبه‌رو شد که ناشی از شیوع ویروس کرونا بود و تعلیق تولید به دلیل قرنطینه‌های وضع شده برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ باعث کاهش قابل توجه تولید در چند منطقه شد و آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آفریقا بیشترین تاثیر را از این اختلالات پذیرفتند.
کانادا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۱۶۰ اونس طلا تولید کرد که ۲۲ درصد در مقایسه با تولید ۱۴۸۲ اونس در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ کاهش داشت. تولید طلا در کِبِک در سه ماهه دوم بر مبنای سالانه ۳۲ درصد و در اونتاریو ۱۷ درصد کاهش داشت. عامل اصلی این کاهش تولید، تعلیق اجباری فعالیت توسط دولت و تعلیق داوطلبانه از سوی خود تولیدکنندگان بود. ۲۰ معدنکار بزرگ طلای جهان پیش از شیوع ویروس کرونا تولید ۳۹۱۱۸ اونس طلا در سال ۲۰۲۰ را هدف‌گذاری کرده بودند اما پس از اینکه محدودیت‌ها برداشته شد، بسیاری از شرکت‌های معدنی به بازبینی اهداف تولید سال ۲۰۲۰ خود پرداختند در نتیجه هدف تولید طلا به ۳۷۲۹۱ اونس کاهش پیدا کرد.
بر مبنای همین چشم‌انداز اکنون پیش‌بینی می‌شود تولید ۲۰ معدنکار طلای بزرگ جهان ۵ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش داشته باشد. از سوی دیگر بسیاری از شرکت‌های معدنی طلا که به دنبال جبران تولید از دست رفته در دوران محدودیت‌ها بودند، رشد قابل توجه تولید در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ را گزارش کرده‌اند. بر اساس گزارش کیتکونیوز، برای سال ۲۰۲۱ بیست معدنکار بزرگ طلای جهان مجموعا استخراج ۳۹۳۸۱ اونس طلا را پیش‌بینی کرده‌اند که بر مبنای چشم‌انداز بازبینی شده تولید در سال ۲۰۲۰، رشد ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.