سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
بهره‌برداری از خط جدید انتقال آب فولاد خراسان
22 دی 1400 - 14:18
شناسه : 22955
معاون طرح و توسعه‌ی مجتمع فولاد خراسان گفت: عملیات اجرایی بهسازی خط داخلی انتقال آب چاه‌های مجتمع فولاد خراسان با هدف پیشگیری از هدررفت آب و افزایش راندمان و بازدهی خط یادشده به پایان رسید.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خراسان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اسحاقیان معاون طرح و توسعه‌ی مجتمع فولاد خراسان، اظهار داشت: این پروژه به منظور افزایش پایداری و آبدهی خط انتقال آب از چاه‌های مجتمع و نیز برطرف نمودن هدررفت ناشی از فرسودگی خط انتقال، با همکاری مشاور و همکاران معاونت بهره‌برداری توسط پیمانکار پروژه اجرا و مورد بهره‌برداری قرارگرفت.

وی افزود: مسیر اصلی تامین آب مجتمع از سدبار است، اما با توجه به اهمیت صرفه‌جویی و پیشگیری از هدررفت آب و لزوم حفظ و پایداری منابع آب، اجرای این خط (که عمدتا به تامین مصارف آشامیدنی و بهداشتی اختصاص دارد) نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پرداخت ۱۴۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح آب فولاد خراسان

رضا نیک روز کارشناس ارشد امور مهندسی فولاد خراسان، گفت: عملیات اجرایی این پروژه به طول هشت هزار و ۱۰۰ متر شامل اجرای کانال، تهیه، حمل و نصب لوله چدنی به قطر ۵۰۰ میلی متر، شیرآلات، اتصالات، تست، شست و شو، ضدعفونی بوده که هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۵ میلیارد ریال در برداشت. البته با قیمت‌های سال جاری ارزش این پروژه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال است.

یکی از اهداف فولاد خراسان جلوگیری از هدررفت آب

رضا قربانی مدیر پشتیبانی فنی، انرژی و سیالات فولاد خراسان، عنوان کرد: این شرکت در حوزه مهندسی مجدد منابع آب، بهینه‌سازی خطوط وتاسیسات آبرسانی، جایگزینی و اصلاح خطوط فرسوده انتقال آب و شبکه‌های توزیع به منظور افزایش کمی و کیفی و کاهش هدر رفت آب اقدامات موثری انجام شد.

وی اجرای این خط چدنی را به دلیل فرسودگی ناشی از عمر بالای خط انتقال کربن استیل پیشین دانست و ادامه داد: هدف شرکت جلوگیری از هدررفت آب و افزایش بهره‌وری منابع آبی شرق مجتمع بوده و وظیفه انتقال آب از چاه‌های شرق مجتمع به مخازن داخل سایت برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای مصرف کارکنان به عهده این خط انتقال خواهد بود.

خط انتقال آب فولاد خراسان به بهره‌برداری رسید

مهدی توکلی راد رییس آبرسانی فولاد خراسان در پایان خاطرنشان کرد: خط انتقال مذکور از چاه‌های شرق فولاد خراسان به مخازن ۲۵ هزار متر مکعبی شمال شرق سایت فولاد خراسان، با اختلاف ارتفاع ۸۰ متر در آذرماه سال جاری به بهره‌برداری رسیده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.