پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
بهره‌برداری از دومین طرح بزرگ زیست‌محیطی
23 آبان 1400 - 9:11
شناسه : 20450
در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، دومین طرح بزرگ زیست‌محیطی شهرستان خواف از سوی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) کلید خورد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت سیمیدکو در نیمه اول سال جاری موفق به بهره‌برداری یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های زیست‌‌محیطی کشور شد. با راه‌اندازی این طرح استفاده از منابع آبی شهرستان به حداقل مقدار ممکن رسید.

این شرکت صنعتی و معدنی یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان کنسانتره سنگ‌آهن و گندله سنگ‌آهن در منطقه معدنی سنگان است که به دلیل نیاز به استفاده بالا از منابع آبی و با توجه به خشکسالی و کمبود شدید آب در این منطقه، موفق شد با راه‌اندازی طرح بزرگ فیلتراسیون و آبگیری از باطله، بیش از ۸۰ درصد آب مصرفی خود را احیا و به چرخه تولید بازگرداند.

محمد مدنی فر مدیرعامل شرکت سیمیدکو تامین آب در منطقه معدنی سنگان را چالش اصلی صنایع معدنی در این منطقه دانست و اظهار داشت: منطقه معدنی سنگان و شهرستان خواف دچار فقر شدید منابع آبی بوده و با توجه به آب‌بر بودن صنایع معدنی در این منطقه، با مطالعات علمی صورت گرفته توسط این شرکت و با تکیه بر توان نیروی متخصص و بومی منطقه یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های زیست‌محیطی کشور (طرح بزرگ فیلتراسیون و آبگیری از باطله) را در نیمه اول سال جاری به بهره‌برداری رسانده و آماده‌ی کلنگ‌زنی دومین طرح بزرگ زیست‌محیطی در منطقه خواف یعنی اجرای طرح شبکه جمع‌آوری و تصفیه پساب شهرستان خواف هستیم.

وی در پایان سرمایه‌گذاری ریالی برای اجرای این طرح را سه هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: شرکت سیمیدکو طی تفاهم‌نامه مشترک با شرکت آبفای استان خراسان رضوی با سرمایه‌گذاری در این طرح بزرگ زیست‌محیطی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود در خصوص کمک به بهداشت و سلامت منطقه، ضمن تامین بخشی از آب مورد نیاز خطوط تولید خود به حفظ منابع آبی زیرزمینی جهت کمک به مباحث کشاورزی و دامپروری گام بزرگی بر خواهد داشت.

گفتنی است، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) یکی از شرکت‌های تابعه فولاد خوزستان است که وظیفه تامین و تولید کنسانتره سنگ‌آهن و گندله سنگ‌آهن را در منطقه معدنی سنگان شهرستان مرزی خواف در استان خراسان رضوی بر عهده دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.