جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 12 April , 2024 ساعت ×
بهره‌برداری از ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی آذربایجان غربی
12 بهمن 1400 - 11:14
شناسه : 23969
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی در استان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامرضا بابایی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی در استان به صورت نمادین با حضور مسئولان کشوری، استانی و محلی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۱۹۵ واحد صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۲۸ هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و وارد مدار تولید شده‌اند که بهره‌برداری از این واحدهای تولیدی صنعتی زمینه اشتغال مستقیم برای دو هزار و ۸۷۱ نفر فراهم کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، گفت: امسال در حوزه صنایع به لحاظ صدور پروانه بهره‌برداری ایجادی و یا توسعه واحدهای صنعتی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۲۴ درصد افزایش داشتیم و از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری نزدیک به ۱۲۰ درصد و در حوزه اشتغال‌زایی بیش از ۱۴ درصد افزایش را شاهد بودیم.

بابایی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه دو هزار ۹۱ فقره جواز تاسیس و توسعه با حجم سرمایه‌گذاری ۷۷۰ هزار و ۱۶۱ میلیارد ریال و با پیش‌بینی ایجاد اشتغال مستقیم برای ۴۶ هزار و ۳۳ نفر صادر شده است.

وی ادامه داد: در زمینه صدور جواز تاسیس و توسعه طی ۱۰ ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به لحاظ صدور جواز بیش از ۵۷ درصد، از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری انجام شده بیش از ۶۷۶ درصد و به لحاظ ایجاد اشتغال نزدیک به ۶۸ درصد افزایش را شاهد بودیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال برای اولین بار در استان و شهرستان بوکان واحد فراوری کنسانتره سنگ‌آهن با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن برای جلوگیری از خام فروشی این ماده معدنی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که با فعالیت این واحد علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای مواد معدنی استان واحد مذکور موتور محرکی برای فعال‌سازی معادن آهن راکد در استان نیز محسوب خواهد شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.