چهارشنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 24 May , 2023 ساعت ×
بورس چراغ روشن توسعه معادن
13 دی 1400 - 12:55
شناسه : 22596
رییس انجمن مس ایران گفت: ورود معادن به بورس کالای ایران، باعث ایجاد توسعه آن‌ها، توسعه اشتغال، تولید و ارزآوری خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی انجمن مس ایران
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهرام شکوری رییس انجمن مس ایران درخصوص تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر عرضه معادن در بورس کالای ایران، اظهار داشت: بورس محل بسیار مناسبی برای عرضه معادن است. اگر معادن با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی موجود در بورس به درستی ارزیابی شوند، باعث ایجاد اطمینان خاطر بیشتری در مردم برای خرید سهام معادن و مشارکت آنان منجر می‌شود.

وی افزود: این مساله در مناطق معدن‌خیز منجر به حذف معارضان محلی (به عنوان یک مشکل همیشگی) خواهد شد و در عوض، مردم برای توسعه این فعالیت‌ها و معادن کمک خواهند کرد.

رییس انجمن مس ایران، گفت: همچنین سرمایه‌گذاران برای توسعه معادن و فعالیت‌های معدنی خود نیازمند منابع مالی هستند که در بسیاری موارد بانک‌ها نمی‌توانند در اختیارشان قرار دهند، اما عرضه سهام معادن در بورس کالا پشتوانه مالی خوبی برای سرمایه‌گذاران خواهد بود.

رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش‌تر با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول در معاونت امور معادن و صنایع معدنی، خاطرنشان کرد: با تعریف قواعد و سازوکار در این بخش باید یک بازار خود تنظیم و با حداقل مداخله بیرونی ایجاد کنیم و این ماموریت جدید با تمرکز ویژه بر سازوکار بورس و مدیریت کنترل بازار مبتنی بر آن انجام می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.