دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
تابلو بورس قرمز پوش شد
08 شهریور 1400 - 12:02
شناسه : 16818
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل در بازار بورس روز یکشنبه، ۷ شهریورماه، دو نیمه متفاوت را تجربه کرد و در نهایت با دو هزار و ۳۵۴ واحد افت در کانال یک میلیون و ۵۷۳ هزار واحدی به معاملات خود پایان داد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بورس روز گذشته روندی پر فراز و نشیب را تجربه کرد و معاملات آن تحت تاثیر برخی از هیجانات ایجاد شده، دچار نوسان شد. این شاخص در نخستین دقایق معاملات با صعودی بیش از ۱۰ هزار واحد همراه بود، اما در نیمه دوم معاملات از شدت رشد این بازار کاسته و معاملات آن در دقایق پایانی وارد مدار منفی شد که در ادامه این روند، شاخص بورس با بیش از دو هزار واحد افت به معاملات خود پایان داد.

در معاملات روز یکشنبه بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال دادوستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با حدود ۹ هزار واحد افزایش به ۴۶۷ هزار و ۵۱۵ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با پنج هزار واحد رشد به ۲۹۵ هزار و چهار واحد رسید. شاخص بازار اول یک هزار و ۸۶۷ واحد و شاخص بازار دوم چهار هزار و ۳۰۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۵۷۲ واحد، فولادمبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۷۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۶۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۹۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۷۰۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۹۸ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۵۸۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۸۲ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۴۲۱ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۴۰۹ واحد و شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) با ۳۷۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس گذاشتند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با دو هزار و ۹۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۸۵۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۶۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۶۱۹ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۶۰۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۶۲ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۵۵۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۵۴۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۳۶ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۱۷ واحد شرایط نامساعدی را برای بورس به ارمغان آوردند.

برپایه این گزارش، نماد سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولادمبارکه اصفهان (فولاد) و ‌ملی صنایع مس ایران (فملی) جزو نمادهای پرتراکنش بودند.

گروه خودرو نیزدر معاملات روز دوشنبه صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شدند و در این گروه چهار میلیارد و ۹۶۸ هزار برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس روز دوشنبه نیز بیش از ۷۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۲ هزار و ۸۰۳ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار هفت میلیارد و ۶۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۱۴ هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد بیمه پاسارگاد (بپاس)، ‌فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، موسسه اعتباری ملل (وملل)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و بانک دی (دی) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و پتروشیمی مارون (مارون) اثرات منفی بر شاخص بورس به جای گذاشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.