دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
تامین مالی بنگاه‌های تولیدی از طریق تامین مالی جمعی
12 اردیبهشت 1400 - 17:09
شناسه : 11631
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛ معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: تامین مالی جمعی (Crowdfunding) یکی از شیوه‌های نوین در این حوزه است که بسط و گسترش آن، حاصل پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کنار اقبال و اعتماد عمومی است.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه تامین مالی، اظهار داشت: در برنامه سال ۱۴۰۰ هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت تولید از طریق تامین مالی جمعی و ظرفیت ماده ۱۱ قانون رفع موانع تولید به عنوان یک پروژه دیده شده است.

وی افزود: این نوع روش تامین مالی در واقع از طریق جمع سپاری منابع مالی سرمایه‌گذاران به صورت یک کانال مؤثر برای دریافت مقدار اندکی سرمایه از مردم جهت سرمایه‌‌گذاری‌های متوسط تعریف می‌شود که یک الگوی جدید تامین سرمایه برای پروژه‌های جدید و طرح‌های نوآورانه و کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: حوزه‌های هدف این ابزار شامل فعالیت‌های دانش‌بنیان، استارت‌ها، فعال‌سازی، احیا و تقویت معادن، اصناف تولیدی و توزیعی، سرمایه در گردش SME، طرح‌های تکمیلی و توسعه در مقیاس کوچک و متوسط است.

زرندی مهم‌ترین ویژگی این شیوه را تاکید بر هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت طرح‌های مولد دانست و بیان کرد: این شیوه یک ساختار شبکه‌ای را در تامین مالی ایجاد می‌کند که در رقابت با الگو‌های سنتی واسطه‌گری مالی به حذف واسطه مالی مانند بانک در تامین مالی، تسریع و دسترسی به منابع و کاهش هزینه‌های مالی می‌انجامد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تامین سرمایه از این روش برای شرکت‌های بزرگ به خصوص شرکت‌هایی که در بورس و فرابورس پذیرش شده‌اند، منع شده است تا رقابت تنها برای تامین سرمایه شرکت‌های کوچک و دارای طرح و ایده نو صورت پذیرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.