سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 5 March , 2024 ساعت ×
تحقق شاخص‌های اختصاصی بخش معدن استان کهگیلویه و بویراحمد
06 اردیبهشت 1401 - 19:18
شناسه : 27084
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از تحقق اهداف پیش‌بینی شده مربوط به شاخص‌های اختصاصی بخش معدن استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، دارا فرامرزی معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته، تعهدات استان در زمینه صدور مجوزهای معدنی بر اساس برنامه ابلاغی وزارت صمت و تعهدات پیش‌بینی شده در سال گذشته محقق شده است.

وی با اشاره به عملکرد حوزه معدن استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: در سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۴ هزار و ۴۰۳ میلیون ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده که نسبت به سال ۱۳۹۹، رشد بیش از ۴۴ درصدی داشته است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت استان کهگیلویه و بویراحمد دیگر شاخص بخش معدن را صدور مجوزهای معدنی برشمرد و گفت: با وجود وضعیت زمین‌شناسی خاص استان، مشکلات مرتبط با سامانه کاداستر معادن و وجود معارضات شدید محلی و دولتی در مقابل سرمایه‌گذاران بخش معدن، در سال گذشته ۲۱ فقره مجوز برداشت موقت مواد معدنی، یک فقره پروانه اکتشاف، یک فقره گواهی کشف معدن و دو فقره پروانه بهره‌برداری معدن در استان صادر و تعهدات استان برای این شاخص‌ها محقق و باعث اشتغال ۸۴ نفر در معادن و محدوده‌های معدنی مرتبط شده است.

فرامرزی برگزاری جلسه شورای معادن استان، تعیین تکلیف مجوزهای راکد معدنی و سلب صلاحیت پنج بهره‌بردار از بهره‌برداری معادن به دلیل عدم انجام تعهدات و عدم فعال‌سازی معادن، تعیین تکلیف نهایی پهنه اکتشافی دنا به مساحت هفت هزار و ۱۴ کیلومتر مربع، شناسایی ۱۱ محدوده امیدبخش و پیگیری صدور مجوزات اکتشافی مرتبط این محدوده‌ها را، از عمده فعالیت‌ها و عملکرد حوزه معادن استان در سال گذشته بیان کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مجدد سه معدن غیر فعال و توسعه و افزایش ظرفیت استخراج سه معدن دیگر، پیگیری ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز هشت معدن از طریق ایمیدرو، طرح ایجاد زیربناها در معادن بزرگ و محدوده‌های معدنی کشور، تصویب ۶ معدن برای اقدامات مطالعاتی و نهایی، معرفی هفت سرمایه‌گذار بخش معدن به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی کشور و تصویب و پرداخت نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به سه معدن نیز، از عمده فعالیت‌ها و عملکرد حوزه معادن استان طی سال گذشته است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.