سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه برخلاف اهداف اشتغالزایی و رونق تولید است
09 دی 1399 - 9:07
شناسه : 4351
دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: اینکه بنگاهی اقتصادی و رو به رشد مانند فولاد مبارکه که در مسیر توسعه گام بر می دارد با طرحی مانند تحقیق و تفحص با اخلال مواجه کنند، برخلاف اهداف اشتغالزایی و رونق تولید خواهد بود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از نبض بازار، سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با انتقاد از طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اظهار کرد: یکی از نکات مهم در فعالیت و توسعه بنگاه های اقتصادی جلوگیری از حاشیه سازی هایی است که می تواند تاثیر منفی بر روند سرمایه گذاری و فعالیت آن بنگاه داشته باشد. گاهی این حاشیه سازی ها، ابهام ها و سوال هایی است که می تواند با ارایه گزارش از سوی آن بنگاه اقتصادی برطرف شود.
وی افزود: نمایندگان مجلس و به ویژه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی مطرح کننده و رسیدگی کننده به این طرح می توانستند با درخواست گزارش از شرکت فولاد مبارکه، سوالات و ابهام هایی که درباره طرح نورد گرم ۲ و میزان مشارکت تولیدکنندگان داخلی و خارجی در اجرای این پروژه دارند را برطرف کنند.
خلیفه سلطانی با بیان اینکه طبیعی است که طرح موضوع تحقیق و تفحص سهامداران این شرکت را با تردیدها و ابهام هایی در مورد آینده سهام رو به رو می کند، عنوان کرد: نمایندگان مجلس ابزارهای متفاوتی در اختیار دارند که می توانند از آن برای رفع ایرادها و ابهام های مورد نظرشان بهره بگیرند و اینکه بنگاهی اقتصادی و رو به رشد را که در مسیر توسعه گام بر می دارد با اخلال مواجه کنند برخلاف اهداف اشتغالزایی و رونق تولید خواهد بود.
وی افزود: با هر طرح تحقیق و تفحص از ارکان یک وزارتخانه تا مسئولان یک شرکت درگیر در اموری میشوند که در بسیاری از موارد تنها اتلاف وقت است و موجب زمان بر شدن اجرای یک پروژه توسعه ای می شود.
نتایج بسیاری از طرح های تحقیق و تفحص برای مردم مشخص نیست بیشتر بخوانید: تصویب پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی در مجلس دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه وزارت صمت در شرایط کنونی کشور وظایف و مسئولیت های بسیاری را برعهده دارد، گفت: نتایج بسیاری از طرح های تحقیق و تفحص منجر به بهبود شرایط آن شرکت یا سازمان و بنگاه اقتصادی نشده است. به طور مثال در مورد تحقیق وتفحص از صنعت خودرو پس از طی یک دوره زمانی طولانی گزارشی در صحن علنی مجلس قرائت شد که شامل مواردی کلی بود و در نهایت برای مردم مشخص نشد که این طرح تحقیق و تفحص چه دستاوردی برای آنها داشته است.

امکان تولید ورق کلاف گرم با اجرای طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه
خلیفه سلطانی درباره طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه نیز گفت: در حال حاضر دو میلیون تن اسلب مازاد در کشور وجود دارد که با احداث نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه می تواند به ورق کلاف گرم تبدیل شود و ضمن تامین نیاز صنایع پایین دستی، محصولات این واحد با ارزش افزوده بالاتری به بازار عرضه خواهد شد.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه در ایران توازن مناسبی بین تولید فولاد و بخش نورد وجود ندارد، اظهار کرد: احداث نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه یک ضرورت جدی برای صنعت فولاد کشور است و امکان استفاده از دو میلیون تن اسلب مازاد بر ظرفیت نورد نیز فراهم می شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.