چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
تدوین بسته جامع توسعه عناصر نادر خاکی در ایمیدرو
17 تیر 1398 - 8:14
شناسه : 654
رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: رئیس هیات عامل ایمیدرو از تدوین بسته جامع توسعه عناصر نادر خاکی توسط این سازمان خبر داد. غریب پور همچنین یکی از برنامه‌های ایمیدرو را ایجاد "ساختاری جدید در حوزه تکنولوژی" اعلام کرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که در نشست تحقیق، پژوهش و آموزش در راستای نقشه راه معدن ایمیدرو سخن می‌گفت، افزود: مطالعه و تهیه برنامه توسعه‌ای در حوزه عناصر خاکی می‌تواند یکی از استراتژی این سازمان در داخل و همچنین خاورمیانه باشد.

وی با بیان اینکه کاربرد گسترده عناصر نادر خاکی، جذابیت سرمایه‌گذاری در این بخش را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: کاربرد و استراتژیک بودن عناصر نادر خاکی، مزیتی است که زمینه‌ساز پیشرفت صنایع “های‌تک” خواهد شد.

ساختار جدید تکنولوژی و فناوری در ایمیدرو

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ایجاد ساختار جدید “تکنولوژی و فناوری” در ایمیدرو خبر داد و گفت: یکی از عوامل مهم در رشد و اثربخش بودن سازمان، تقویت بخش فناوری و تکنولوژی است.

غریب پور اعلام کرد: در این راستا ایجاد ساختار جدید در بخش “تکنولوژی و فناوری” در ایمیدرو کلید زده خواهد شد.

ارتباط صنعت و دانشگاه

وی ادامه داد: به‌طور حتم در این زمینه تقویت آموزش و پژوهش در تکمیل زنجیره ارزش محصولات معدنی ضروری است و ایمیدرو در راستای تحقق این مهم، پیوند دانشگاه و صنعت را اولویت‌گذاری کرده است.

اقتصاد دانش‌بنیان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان گفت: مقوله دانش‌بنیان مورد تاکید رهبری است و باید خطوط حرکت به‌سمت توسعه این بخش را در شمار برنامه‌ها قرار داد.

غریب پور با اشاره به سیاست‌های توسعه‌ای ایمیدرو گفت: اکتشاف، آموزش و پژوهش، احیای معادن کوچک، تکمیل زنجیره ارزش محصولات و تمرکز بر “رونق تولید” اولویت‌های این سازمان در سال جاری است.

احیای ۱۵۰ معدن کوچک و متوسط مقیاس

وی افزود: در بخش احیا معادن کوچک، راه‌اندازی ۱۵۰ معدن در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های بخش خصوصی مورد توجه است.

بنابر این گزارش، در این نشست رئیس هیات عامل ایمیدرو بر تعامل بیشتر و همچنین آموزش هدفمند مدیران ایمیدرو و شرکت‌های تابعه تاکید کرد.

در ادامه امیر خرمی شاد معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی و همچنین غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گزارش عملکردی در خصوص اقدامات ایمیدرو در قطب‌بندی دانشگاه‌ها و همچنین برنامه‌های آتی این سازمان در برگزاری دوره‌های آموزشی ارائه کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.