شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
تذکر ۱۸ نماینده به وزرای اقتصاد و صنعت در باره گران فروشی شمش فولاد در کشور
26 آذر 1399 - 10:01
شناسه : 3490
تعداد 18 نفر از نمایندگان در تذکری به وزرای اقتصاد و صمت عنوان کردند که علت ارزان فروشی شمش فولاد به خارجی ها و گران فروشی به داخلی ها و قیمت بالای آن در بورس کالا بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده چیست؟
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرای کشور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۹۹) مجلس از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به وزیر راه و شهرسازی لزوم تأمین به موقع سهمیه قیر راه های روستایی مناطق سردسیر کشور را متذکر شد.
عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به رئیس جمهور و وزرای کشور، آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، نفت، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت اهمیت و توجه بیشتر مدیران ستادی، استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات دیدار مردمی را متذکر شد.
نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد به اتفاق ۳۰ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر امور خارجه لزوم دقت در روابط با چین و عدم تکرار اشتباه زمان برجام و فرصت سوزی در روابط دو کشور را متذکر شدند.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۱۷ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت عنوان کردند که علت ارزان فروشی شمش فولاد به خارجی ها و گران فروشی به داخلی ها و قیمت بالای آن در بورس کالا بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده چیست؟
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۱۸ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار رسیدگی به ضعف رسانه ای و به روز نبودن دیپلماسی دیجیتال در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با توجه به اهمیت این سازمان در نمایش فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به جهانیان شدند.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۱۶ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزیر کشور خواستار افزایش نصب دوربین مداربسته در بسیاری از معابر جهت بالا بردن امنیت شدند.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۲۴ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت لزوم بازنگری در تنظیم عرضه و تقاضا در بازار خودرو را متذکر شدند.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در تذکری به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشور خواستار نظارت جدی تر به صدور مجوزهای کمپ های ترک اعتیاد و همچنین نظارت دقیق و مستمر و برخوردهای بدون اغماض سازمان بهزیستی و مبارزه با مواد مخدر با صاحبان و کارکنان متخلف این مراکز به ویژه در بخش بانوان شد.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۳۳ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزیر بهداشت خواستار اصلاح نظام معیوب توزیع دارو با توجه به وجود لیست بیماران خاص دیابتی و غیردیابتی شدند.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۳۸ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت لزوم توجه ویژه و سریع به مشکلات قطعه سازان خودرو در زمینه تأمین مواد اولیه و نقدینگی را متذکر شدند.
جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر به اتفاق ۲۶ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزرای آموزش و پرورش و علوم عنوان کردند که چرا بعضی از دانشگاه ها کارخانه تولید مدرک شده اند. با توجه به شرایط عدم نیاز ۷۰ درصد از مشاغل بازار کار به تحصیلات دانشگاهی این حجم از تولید مدرک با ایجاد امید کاذب به ورود به بازار کار، متناسب سطح و رشته تحصیلی برای چیست؟
عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر راه و شهرسازی لزوم تدبیر برای وصول مطالبات شرکت ایران ایر از دولت و کسری صندوق بازنشستگی هما و به وزیر ورزش و جوانان لزوم شفافیت مالی درباره تفاهم نامه های منعقد شده با سمن ها و به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضرورت به روزرسانی سامانه شفافیت را متذکر شد.
علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرد که چرا علی رغم تجربه تلخ برجام باز کشور را شرطی کرده و سرنوشت کشور را به اتفاقات خارج از مرزها منوط کرده اید.
حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان به اتفاق ۲۶ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت لزوم رعایت اهلیت و شایستگی در واگذاری معادن کشور را متذکر شدند.
حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم به وزیر کشور لزوم به کارگیری شهرداران مناطق در ستادهای کرونا با توجه به نقش آنها در تمیز و ضدعفونی کردن شهر را متذکر شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.