پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
تست درایو KONE CRANE با موفقیت به پایان رسید
17 مهر 1400 - 10:32
شناسه : 18818
نقش جرثقیل‌های سقفی در تولید فولاد بسیار حیاتی بوده و بدون این تجهیزات تولید این محصول ناممکن است. لذا پروژه جایگزینی درایو VACONE به جای درایو KONE CRANE در شرکت فولاد خوزستان با موفقیت انجام شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، جرثقیل‌های سقفی شماره ۴۲۸۱ و ۴۲۸۳ مربوط به حمل بیلت در فولادسازی شرکت فولاد خوزستان هر کدام از ۵ عدد درایو ساخت شرکت KONE CRANE در سیستم کنترل خود بهره می‌برند. این درایوها عضو حیاتی سیستم کنترل جرثقیل‌ها بوده و ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار با دانش فنی روز است که توابع حرکتی جرثقیل را مدیریت می‌نمایند. این درایوها در شرایط آب و هوایی خوزستان و تراکم کاری جرثقیل‌ها اخیرا به سرعت دچار خرابی‌های مکرر شده و باعث توقف و کاهش آماده به کاری جرثقیل‌ها می‌شود، به گونه‌ای که علاوه بر اتلاف زمان، انرژی و هزینه، وضعیت ناپایداری در عملکرد تولید به دلیل تقلیل آماده به کاری جرثقیل‌ها بوجود آورده‌اند. تامین درایوهای اصلی KONE CRANE به دلیل تحریم‌های ظالمانه مدت‌ها است با مشکل مواجه شده و درایو برندهای دیگر، موجود در بازار نیز عمر کاری پایینی داشته و مشکل موجود را حل نمی‌کردند.

اتمام تست و عملکرد درایو جدید فولاد خوزستان

ابراهیم دادرس مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی شرکت فولاد خوزستان، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ با تشکیل جلسات و پیگیری‌های انجام شده در یک اقدام دسته جمعی و هم‌افزایی کم‌نظیر با همکاری مهندسان و کارکنان تلاشگر واحدهای اتوماسیون و ابزار‌ دقیق، نت جرثقیل‌ها، یک شرکت دانش‌بنیان و مدیریت تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی، زوایا و جزییات جایگزینی درایوهای KONE CRANE بررسی شد و طی یک پروژه پژوهشی ۹‌‌ ماهه با حداقل هزینه ممکن، درایو دیگری ساخت شرکت VACONE از نوع NXP که امکان تامین آن در بازار وجود داشته و از نظر عملکرد نیز نزدیک به درایوهای اصلی بود، به عنوان مبنای ساخت درایو بومی، انتخاب شد.

وی افزود: سخت‌افزار و نرم‌افزار عملکردی درایوهای VACONE انتخابی با سیستم موجود هم‌خوانی نداشته و خوانش نرم‌افزار و کدهای قابل اتصال به شبکه پروفی باس آن نیز در حالت عادی ناممکن بود. لذا اتصال درایو به  PLC موجود و سخت‌افزار و نرم‌افزار آن تغییرات اساسی را طلب نمود که این مهم به صورت پایلوت بر روی یکی از درایوها انجام شد و با تلاش کم‌نظیر تیم پژوهشی و با استعانت از خداوند متعال و تلاش شبانه‌روزی به نتیجه مطلوب رسید.

مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی شرکت فولاد خوزستان، گفت: هم‌اکنون با اجرای موفقیت‌آمیز مراحل تست و عملکرد درایو ساخته شده افق روشنی برای غلبه بر مشکل تامین یکی از حساس‌ترین قسمت‌های کنترل جرثقیل‌ها برای اولین بار در کشور ایجاد شده که به کلیه جرثقیل‌های مشابه نیز تعمیم داده خواهد شد. این اقدام علاوه بر صرفه‌جویی موثر در هزینه و زمان، تاثیرات مثبتی بر روند تولید از محل آماده به کاری مطلوب جرثقیل‌ها خواهد داشت.

دادرس در پایان ضمن تشکر از مدیریت‌های نگهداری و تعمیرات، نت جرثقیل‌های فولادسازی، مجموعه تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی و شرکت پیشتاز الکترونیک سپاهان ابراز امیدواری نمود که اعتماد به نفس و دانش به‌دست آمده بتواند راه‌گشای مشکلات مشابه در سراسر کشور باشد. لذا پروژه یادشده را می‌توان در سطح گسترده، تجاری‌سازی نمود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.