سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
تشکیل کمیته توسعه فناوری برای بررسی طرح‌های فناورانه
08 اسفند 1401 - 8:21
شناسه : 33828
غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو از احصای اقلام راهبردی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: کمیته توسعه فناوری در ایمیدرو تشکیل شده است که طرح‌های فناورانه را بررسی و مورد تایید قرار می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، طی نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی پژوهش ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب که به میزبانی شرکت آلومینیوم جنوب به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، غلامرضا ملاطاهری خاطر نشان کرد: تمام زیرساخت‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد. بنابراین باید با عارضه‌یابی نیازهای فناورانه بتوانیم بهترین نتیجه را از فرصت‌های موجود به‌دست آوریم.

وی از احصای اقلام راهبردی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: کمیته توسعه فناوری در ایمیدرو تشکیل شده است که طرح‌های فناورانه را بررسی و مورد تایید قرار می‌دهد.

ملاطاهری از برنامه برای تدوین تفاهم‌نامه بین شرکت‌های بخش آلومینیوم در راستای بررسی موضوعات این حوزه و ایجاد هم‌افزایی پژوهشی در این بخش خبر داد.

همچنین مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو افزود: ایمیدرو برنامه قرارداد تولید آلومینیوم سبز را نیز همچون قرارداد فولاد سبز مد نظر دارد.

برگزاری جشنواره اینوماین ۴ در تابستان ۱۴۰۲

طی این نشست مجید وفائی فرد، مجری طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی به ارائه فعالیت‌های دانش‌بنیان در این حوزه پرداخت و از برگزاری جشنواره اینوماین ۴ طی تابستان سال آینده خبر داد.

همچنین معرفی اقدامات و فعالیت‌های شرکت آلومینیوم جنوب، ارائه آخرین گزارش از پژوهش هوشمندسازی معادن ایران، عارضه‌یابی برای احصای نیازهای فناورنه بخش معدن و صنایع معدنی و نیز ارائه گزارش عملکرد شرکت‌های تابعه ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب نیز در این نشست مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی زحمتکش، مدیرعامل شرکت آلومینیوم جنوب، مجید وفائی فرد، مجری طرح زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی، امید اصغری، مدیر موسسه یونیدرو و نیز مدیران عامل و مدیران بخش تحقیق و توسعه شرکت‌هایی همچون شرکت فولاد خوزستان، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی یزد، شرکت آلومینیوم ایران و سایر شرکت‌های تابعه در این نشست به صورت حضوری و برخط حضور داشتند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.