پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
تصویب ۶۸ مورد سرمایه‌گذاری خارجی در کشور
20 شهریور 1400 - 10:41
شناسه : 17522
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی حجم سرمایه‌گذاری خارجی بخش صنعت، معدن و تجارت طی پنج ماه نخست امسال را ۳۸۸ میلیون دلار معادل ۸۰ درصد میزان سرمایه‌گذاری خارجی در کشور اعلام کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، معاونت طرح و برنامه وزارتخانه از تصویب ۶۸ مورد سرمایه‌گذاری خارجی با ارزش ۴۸۵ میلیون دلار در کل کشور طی پنج ماه نخست امسال خبر داد که از این میزان سرمایه‌گذاری، بخش صنعت، معدن و تجارت با ۴۹ مورد و حجم سرمایه‌گذاری ۳۸۸ میلیون دلار، به ترتیب سهم ۷۲ و ۸۰ درصدی را به خود اختصاص داده است. همچنین در این بازه زمانی، سهم حجم سرمایه‌گذاری بخش صنعت ۹۷.۹ درصد، بخش معدن ۲.۱ درصد و سهم بخش تجارت صفر بوده است.

این در حالی است که از ۴۹ مورد سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در این بخش، ۱۹ شرکت با ۱۰۰ درصد سهامدار خارجی، ۲۱ شرکت به‌صورت مشارکتی با شرکای داخلی (J.V) و ۹ مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT  هستند.

در بخش دیگر این گزارش، بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی طی دوره مورد بررسی را مربوط به گروه‌های ساخت رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت فلزات اساسی، ساخت چوب و محصولات چوب و چوب پنبه (به استثنای مبلمان) عنوان و پنج کشور نخست از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب را امارات، ترکیه، افغانستان، هنگ کنگ و آلمان معرفی کرده است. علاوه بر این بیشترین تعداد سرمایه‌گذاری‌های مصوب مربوط به کشور افغانستان با ۲۲ مورد بوده و کشورهای ترکیه، چین، امارات و آلمان به ترتیب رتبه‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگر این گزارش، استان‌های کرمان، مرکزی، تهران، آذربایجان شرقی و البرز را به عنوان رتبه‌های نخست تا پنجم (به ترتیب) از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب معرفی کرده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.