دوشنبه, ۲۱ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 10 June , 2024 ساعت ×
تعیین و تکلیف دو قرارداد فولادی در کردستان
07 خرداد 1401 - 13:52
شناسه : 28413
مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان گفت: از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار و برنده شدن شرکت‌های ایرانی، شرکت صنایع فولاد کردستان، قرارداد احداث واحدهای فولادسازی و ورق نورد گرم و تولید آهن‌اسفنجی را برای اجرا، ابلاغ کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا احمدی مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان با اعلام خبر ابلاغ قرارداد اجرای دو طرح فولادی در استان کردستان، اظهار داشت: شرکت صنایع فولاد کردستان پس از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار و برنده شدن شرکت‌های ایرانی، قرارداد احداث واحدهای فولادسازی و ورق نورد گرم و تولید آهن‌اسفنجی را برای اجرا ابلاغ کرد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، ظرفیت طرح فولادسازی و ورق نورد گرم یک میلیون تن در شهرستان قروه به روش CSP یا نورد پیوسته ورق‌های فولادی و ظرفیت طرح تولید آهن‌اسفنجی ۱٫۶ میلیون تن در شهرستان بیجار به روش پِرِد است.

سرمایه‌گذاری حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان با اشاره به میزان سرمایه پیش‌بینی شده برای این طرح‌ها، بیان کرد: برای طرح فولادسازی و ورق نورد گرم، حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان و طرح تولید آهن‌اسفنجی حدود چهار هزار میلیارد تومان سرمایه برآورد شده است.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: میزان اشتغال مستقیم این دو طرح حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم حدود ۱۵ هزار نفر طبق استاندارد صنعت فولاد به ازای هر یک اشتغال مستقیم، ۱۰ اشتغال غیر مستقیم، است. طبق قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور، تا حد ممکن از تجهیزات و ماشین‌آلات ساخت داخل در طرح فولادسازی و ورق نورد گرم، با استفاده از فناوری شرکت ایتالیایی دانیلی و در طرح تولید آهن‌اسفنجی به دلیل بومی بودن فناوری مورد استفاده پِرِد، از سازندگان داخلی بهره گرفته خواهد شد. مدت زمان اجرای طرح فولادسازی و ورق نورد گرم ، ۴۸ ماه و طرح تولید آهن‌اسفنجی ۳۶ ماه برنامه‌ریزی شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.