یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۴۰۲ Sunday, 18 February , 2024 ساعت ×
انعقاد تفاهم‌نامه بورس کالا و شرکت راه‌آهن
13 اسفند 1399 - 19:07
شناسه : 8368
تفاهم‌نامه همکاری میان بورس کالای ایران و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در راستای راه‌اندازی معاملات حواله حمل ریلی کالا در بستر بورس کالا، به امضای حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران و سعید رسولی مدیرعامل راه‌آهن رسید.
ارسال توسط : منبع : بورس کالا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اتصال معاملات بورس کالای ایران به شبکه ریلی کشور، به وسیله راه‌اندازی معاملات حواله حمل ریلی کالا با بهره‌گیری از ظرفیت اوراق حق امتیاز، از اهداف اصلی امضای این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

بر اساس این تفاهم‌نامه، پیگیری تدوین دستورالعمل حواله حمل ریلی کالا در بستر بورس کالای ایران و پیگیری تصویب آن در سازمان بورس و اوراق‌ بهادار با استفاده از ظرفیت اوراق حق امتیاز از سوی بورس کالای ایران، انجام می‌شود. ایجاد فرآیندها و زیرساخت نرم‌افزاری، تسهیل پذیرش شرکت‌های حمل و نقل ریلی و عرضه حواله حمل کالا توسط آن‌ها به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص نحوه انجام این معاملات، بر عهده بورس کالای ایران خواهد بود.

همچنین همکاری در تدوین دستورالعمل معاملات حواله حمل کالا، همکاری در ایجاد فرآیندها و زیرساخت نرم‌افزاری معاملات، ترغیب و ارائه مشوق‌های لازم به شرکت‌های حمل و نقل ریلی جهت پذیرش و عرضه حواله حمل کالا توسط آن‌ها در بورس نیز، از مواردی است که بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده برعهده شرکت راه‌آهن است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد کمیته‌ای مشترک با حضور نمایندگان طرفین تشکیل شود تا برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم جهت تحقق اهداف و برنامه‌های مندرج در این تفاهم‌نامه صورت پذیرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.