دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
تشریح جزئیات تفاهم‌نامه ۲ میلیارد دلاری چادرملو با وزارت صمت
11 اردیبهشت 1400 - 13:26
شناسه : 11532
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو عنوان کرد؛ مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به نقش صنایع و معادن بزرگ در رونق بخشی به اقتصاد کشور و توسعه مناطق کم برخوردار و محروم، گفت: وظیفه ما مدیران صنعتی علاوه بر تولید حرکت به سمت آبادانی کشور، ایجاد اشتغال برای جوانان است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی چادرملو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان این نکته که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو قادر است سرمایه‌گذاری قابل توجهی، بدون مراجعه به بانک‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی و حتی غیرفلزی و پتروشیمی انجام دهد، اظهار داشت: برای اثبات این گفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت تفاهم‌نامه‌ای به ارزش دو میلیارد دلار امضا کرده‌ایم.

وی افزود: طرح‌های ارائه شده برای این میزان سرمایه‌گذاری شامل احداث واحد چهار میلیون تنی کنسانتره سنگ‌آهن، ساخت گندله‌سازی به ظرفیت پنج میلیون تن، ساخت واحد سوپر مگامدول دو میلیون و ۲۰۰ هزار تنی، احداث واحد تولید فروآلیاژها به ظرفیت ۵۰ هزارتن، ساخت واحد تولید اسلب فولادی به ظرفیت دو میلیون تن، ورق‌های آلیاژی به ظرفیت دو میلیون تن، احداث دومین نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی با مشارکت سرمایه‌گذاری امید، ساخت ۲ واحد نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی، ساخت واحد مگامدول ۸۰۰ هزارتنی در ابرکوه، تکمیل طرح نیمه تمام تولید شمش فولادی به ظرفیت ۶۰۰ هزارتن در ابرکوه و راه‌اندازی ناحیه صنعتی در استان یزد است. اجرای این طرح‌ها در شرایطی امکان دارد که تشریفات اداری و بوروکراسی‌های حاکم برداشته شود.

مدیرعامل چادرملو به دغدغه‌های خود در خصوص ناکارآمدی برخی دستگاه‌ها و ایجاد موانع در مسیر رشد اقتصادی و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: وقتی شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و تولیدی اعلام آمادگی می‌کنند، برخی از نهادها به دلیل عدم اشراف بر اهمیت موضوع، مانع از تسریع در روند سرمایه‌گذاری و فعالیت‌ها می‌شوند، اگر کمیته یا ستادی در استان‌ها تشکیل و همه ادارات تابعی از آن شوند، سرمایه‌گذاری در ایران هم مانند همه کشورهای دیگر در کم‌ترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت. معتقدم بهترین راه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذار، ایجاد ستادهایی متشکل از افراد نخبه، دلسوز و توسعه‌گرا در هر استان است.

تقی‌زاده بیان کرد: این ستاد می‌تواند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه معدنی و صنعتی در هر استان اندوخته‌ای قابل توجه برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های تولیدی و توسعه اجتماعی سازماندهی نماید و با اختیارات لازم و بدون دخالت در امور مالی و صرفا با نگاه نظارت و حمایت در حل مشکلات و به عنوان عامل تسهیل‌کننده امور، موانع ناشی از بخشی‌نگری، تصمیم‌های غیرکارشناسی و بروکراسی‌های اداری را مرتفع سازد.

وی در پایان با اشاره به نمونه‌ای از همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی در استان‌های کرمان و یزد، خاطرنشان کرد: طرح عظیم و ملی شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس یکی از موارد خارق‌العاده همکاری همه‌جانبه ارکان موثر در این پروژه و جسارت و شجاعت مدیران خدوم بود که با پذیرش ریسک‌های ناشی از این اقدام غیرقابل باور حتی برای دست‌اندرکاران توسعه کشور، حرکتی بزرگ را آغاز کردند که انشالله برای توسعه سایر مناطق کشور مفید واقع شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.