چهارشنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۱ Wednesday, 25 January , 2023 ساعت ×
تلاش آفریقا جنوبی برای تولید سنگ‌آهن سبز
01 دی 1400 - 10:22
شناسه : 22068
براساس گزارش‌های منتشر شده، توجه صنعت فولاد جهان به یافتن راهکارهای پایدار تولید فولاد سبز منجر به ترغیب آفریقای جنوبی به تولید و فراوری سنگ‌آهن سبز شد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اگرچه ممکن است تولید فولاد سبز در آفریقای جنوبی رویایی دور به نظر برسد، اما می‌تواند به صادرات سنگ‌آهن سبز در میان مدت دست یابد.

در حالی که روند جهانی به سمت یافتن راه حل‌های پایدار برای کاهش آلایندگی پیش می‌رود، در بیست و ششمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد(کاپ۲۶)، شرکت‌های معدنی و تولیدکنندگان فولاد امکان سبزسازی صنعت فولاد و در نتیجه آن سبزسازی بخش سنگ‌آهن را مورد توجه قرار دادند.

صنعت فولاد ۷ درصد از انتشار گاز دی‌اکسید کربن جهان را دارد. در همین راستا موسسه مشاوره‌ای وود مکنزی در گزارش ماه اوت اعلام کرد که باید انتشار کربن در بخش فولاد ۷۵ درصد کاهش یابد تا بتوانیم گرمایش جهانی را به ۲ درجه سانتی‌گراد محدود کنیم. این امر مستلزم کاهش انتشار دی‌اکسید کربن از محدوده سه میلیارد تن در سال ۲۰۲۰ به حدود ۷۸۰ میلیون تن تا سال ۲۰۵۰ میلادی است.

وود مکنزی طی گزارشی دستیابی به این هدف را مستلزم رسیدن به ۵ نتیجه دانست که عبارتند از: دو برابر کردن مصرف قراضه در فولادسازی، سه برابر کردن تولید و مصرف آهن‌اسفنجی، کاهش میانگین جهانی انتشار کربن در کوره قوس الکتریکی تا ۷۰ درصد،کاهش شدت آلایندگی کوره بلند تا ۳۰ درصد و نیز جذب و ذخیره ۴۵ درصد از انتشار کربن باقی‌ماند. این در حالی است که یکی از مشکلات پیش روی تولید سنگ‌آهن سبز در آفریقای جنوبی را می‌توان آغاز واقعی طرح‌های زیرساختی عنوان کرد. تامین انرژی مورد نیاز و نیز افزایش ظرفیت حمل و نقل از دیگر مشکلات آفریقای جنوبی برای دستیابی به تولید سنگ‌آهن سبز بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.