دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
تلاش ایمیدرو برای توسعه منطقه چابهار به همت بخش خصوصی
14 دی 1400 - 9:35
شناسه : 22611
رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح فولاد چابهار گفت: ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی به دنبال توسعه منطقه چابهار است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌الله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح فولاد چابهار، اظهار داشت: ایمیدرو با تمرکز بر سیاست توسعه مناطق کم برخوردار، با همکاری شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی، طرح احداث فولاد را در چابهار اجرا می‌کند.

وی افزود: منطقه سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های معدنی قابل توجهی دارد و ایمیدرو با اکتشافات انجام شده تاکنون به ذخایر بسیار مطلوبی در حوزه مس دست یافته و امیدواریم در حوزه سنگ‌آهن نیز به معادن مناسبی دسترسی پیدا کنیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو، گفت: به عنوان دست‌اندرکاران بخش‌های دولتی و خصوصی نسبت به توسعه منطقه کم برخوردار سیستان و بلوچستان مسئول هستیم و بدون شک، تصمیم‌های کنونی در اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه، افزایش امنیت و رفاه را علاوه بر مردم منطقه، برای کل کشور نیز به همراه دارد.

ایجاد اشتغال ۱۰ هزار نفر با اجرای طرح فولاد چابهار

مرتضی هاشم‌پور مجری طرح احداث فولاد چابهار بیان کرد: طرح یاد شده در ۳ فاز (فاز نخست تا ۱۴۰۵، فاز دوم تا ۱۴۰۹ و فاز سوم تا ۱۴۱۲) اجرا خواهد شد که در آن واحدهای گندله، کنسانتره، ذوب، محصولات فولادی، یوتیلیتی ها و زیرساختی احداث می‌شود. لذا با اجرای کامل این طرح، برای ۱۰ هزار نفر از مردم منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این طرح ادامه داد: تاکنون اقداماتی همچون دریافت افزایش سرمایه شرکت، مجوز زیست محیطی، تضمین خرید آب، تحویل موقت زمین به مساحت ۲۳۲۰ هکتار در منطقه کجو انجام شده و همچنین، موافقت‌نامه‌های مورد نیاز دیگر برای احداث طرح نیز دریافت شده است.

مجری طرح احداث فولاد چابهار در پایان خاطرنشان کرد: انتخاب مشاور برای انجام خدمات جنبی (نقشه‌برداری و ژئوتکنیک)، انجام تشریفات مناقصه انتخاب مشاور تخصصی برای احداث گندله‌سازی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در طرح مذکور است.

در این نشست، ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت گل‌گهر، ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت چادرملو و محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولادمبارکه به عنوان سهامداران طرح احداث فولاد چابهار توضیحاتی درباره روند اجرای طرح ارائه کردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.