دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
تلاش برای انتقال انرژی
24 اردیبهشت 1401 - 19:16
شناسه : 27764
بر اساس گزارش‌های منتشر شده از بانک جهانی، تقاضا برای فلزات مورد استفاده در همه بخش‌ها، از پره‌های توربین بادی گرفته تا باتری‌ها، در دهه‌های آینده افزایش می‌یابد که ناشی از تلاش‌ برای کربن زدایی در اقتصاد جهانی و دور شدن از سوخت‌های فسیلی است.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اقتصاددانان بانک جهانی در گزارشی که روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه منتشر شد، آورده‌اند که حتی با وجود اینکه رشد مصرف برای سایر کالاها مانند غلات احتمالا در ۳۰ سال آینده کاهش خواهد یافت، تقاضای فلزات همچنان بالا بوده و دستاوردهایی برای کشورهای صادرکننده به همراه خواهد داشت.

تولید برق کم‌کربن به معنای افزایش دائمی تقاضا برای مس، نیکل، کبالت و لیتیم است و بر اساس این گزارش، چشم‌انداز بلندمدت افزایش قیمت فلزات و سایر کالاها، پیامدهای عمیقی برای کشورهای در حال توسعه دارد که دو‌سوم آن‌ها برای بخش عمده درآمد خود به صادرات مواد خام متکی هستند.

گفتنی است، این بانک از دولت‌های وابسته به این کالاها خواست که صندوق‌هایی برای به ‌اصطلاح روزهای بارانی ایجاد کنند تا از انباشت بدهی خودداری و از سیاست‌های تجاری حمایت‌گرایانه در زمانی که نوسانات قیمت‌ها در پیش است دوری کنند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.