شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
تلاش برای بازگشت مجدد ۶۰ درصد از واحدهای راکد
08 دی 1400 - 13:21
شناسه : 22363
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: بیش از ۶۰ درصد واحدهای آسیب دیده یا راکد و تعطیل شده، قابل بازگشت به چرخه تولید هستند.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: در صورتی که واحدهای آسیب‌دیده به چرخه تولید برگردند، روند اشتغال و کسب و کار واحدی‌های تولیدی رونق خواهد گرفت.

وی بر بازگشت واحدهای صنعتی تعطیل شده به چرخه تولید تاکید کرد و افزود: در حال حاضر برخی واحدهای تولیدی مشکل بانکی، حقوقی یا مالیاتی دارند و درصددیم با شناسایی این واحدها مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم تا همچنان در چرخه تولید و اشتغال باقی بمانند.

تعطیلی واحدهای صنعتی بدترین اتفاق علیه بنگاه‌های اقتصادی است

عزت‌الله اکبری تالار پشتی رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در این برنامه درباره جزئیات طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحدهای تولیدی، گفت: تعطیلی واحد صنعتی به دلیل بدهی بدترین اقدام علیه بنگاه‌های اقتصادی است و باید از این کار جلوگیری شود که خوشبختانه هدف این طرح نیز همین است.

وی با بیان اینکه طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحدهای تولیدی یکی از بهترین اقدامات مجلس یازدهم است، ادامه داد: گاهی فعالان و بنگاه‌های اقتصادی به دلیل بدهی با مشکل مواجه هستند. مجازات بنگاه‌های اقتصادی باید آخرین مرحله تنبیهی باشد و اگر هم جرم اقتصادی است، تنبیه آن هم باید اقتصادی باشد. در حال حاضر مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضائیه با یکدیگر همراه هستند و باید با اجرای این طرح  از تعطیلی کارخانه‌های فعال به دلیل بدهی مالی جلوگیری کنند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت‌های طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحدهای تولیدی بیان کرد: برای ترک فعل هم در طرح جدید مجازات دیده شده است، زیرا مدیری که عامل آسیب به بنگاه‌های اقتصادی و بی نظمی شده باید مجازات شود.

بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط چابک هستند

داود نوده‌فراهانی عضو هییت‌مدیره شهرک صنعتی شمس آباد تهران، اذعان داشت: خیلی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی قابل پیشگیری است و قانون باید با کسانی که باعث مشکلات زنجیره‌ای می‌شوند، برخورد کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط چابک هستند و از تحریم به اندازه فشار اقتصادی آسیب نمی‌بینند، اما ستادهای تسهیل تولید و یا دستگاه‌های نظارتی نباید به راحتی با تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی موافقت کنند و برای رونق کسب و کار باید یک دستگاه اجرایی بر این امر نظارت کند.

گفتنی است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حمایت از تولید، در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی موافقت کردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.