دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
تلاش برای مهار قیمت نفت
30 آبان 1400 - 11:47
شناسه : 20727
براساس گزارش‌های منتشر شده، گلدمن ساکس اعلام کرد که برداشت متمرکز از ذخیره‌سازی‌های نفت خام تغییر زیادی در قیمت این کالای راهبردی ایجاد نمی‌کند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد که بازار نفت پیش از این تحت تاثیر برداشت متمرکز از ذخیره‌سازی ملی نفت خام قرار گرفته ‌است. انتظار می‌رود آمریکا بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون بشکه و دیگر کشورها روی‌هم‌رفته ۳۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی نفت خود را آزاد کنند.

آمریکا در تلاش برای مهار قیمت نفت، با چین، هند، ژاپن و کره‌جنوبی درباره آزادسازی مشترک ذخیره‌سازی راهبردی نفت گفت‌وگو کرده است تا پیامی قاطع برای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بفرستد، اما هند و ژاپن با این درخواست بایدن مخالفت کرده‌اند، به‌نظر می‌رسد کره جنوبی نیز علاقه چندانی به برداشت از ذخیره‌سازی‌های راهبردی خود ندارد.

در این میان، چین در حال آماده‌ شدن برای برداشت از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خود برای دومین بار در سال جاری میلادی است، اما مشخص نیست این اقدام پیش از درخواست بایدن رییس جمهور آمریکا برنامه‌ریزی‌شده یا در پاسخ به آن صورت گرفته است.

تحلیلگران گلدمن معتقدند این مسئله در کوتاه‌مدت کمبود ساختاری بازار را برطرف می‌کند، در واقع اگر برداشت از ذخیره‌سازی‌های نفت قطعی شود و در شرایط کاهش فعالیت‌های تجاری در پایان سال جاری میلادی، قیمت را پایین نگه دارد، شاهد افزایش قابل توجه قیمت در سال ۲۰۲۲ خواهیم بود.

گفتنی است، این بانک سرمایه‌گذاری برآورد کرد که میانگین قیمت نفت خام برنت طی سه‌ ماه پایانی امسال ۸۵ دلار برای هر بشکه و در سال ۲۰۲۲، ۸۱ دلار و ۳۰ سنت برای هر بشکه باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.