شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
تلاش برای کاهش مصرف برق در مناطق نفت‌خیز جنوب
04 خرداد 1400 - 10:01
شناسه : 12763
سرپرست مدیریت تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خبر داد؛ سرپرست مدیریت تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: این شرکت برای مدیریت کاهش 25 مگاواتی مصرف برق طی سال جاری برنامه‌ریزی‌های کرده است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامرضا نورانی سرپرست مدیریت تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در تشریح برنامه‌های این مدیریت برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، اظهار داشت: افزایش هزینه‌های انرژی به‌ویژه در بخش صنعت اثر نامطلوبی بر بهره‌وری سازمان دارد و لازم است سازمان‌ها برای حصول حداکثر بهره‌وری و صرفه‌جویی در انرژی، مجموعه‌ای از اقدام‌های قیمتی و غیرقیمتی را مدنظر قرار دهند.

وی افزود: به همین منظور و همسو با اجرای سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری و سیاست‌های بیست‌وچهارگانه اقتصاد مقاومتی به برنامه زمان‌بندی مناسب برای کاهش شدت انرژی و جلوگیری از اتلاف آن در بخش‌های مختلف نیاز است که در این امور پس از تعریف و انجام مطالعات ممیزی جامع انرژی، راهکارهای اولویت‌دار و ضروری ارائه و برنامه زمان‌بندی اجرای آن‌ها تدوین شده است.

سرپرست مدیریت تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، گفت: پیاده‌سازی نظام مدیریت انرژی، پایش مستمر مصرف برق در واحدهای ستادی و عملیاتی، نصب کنتورهای هوشمند، تعویض پنجره‌های تک‌جداره معمولی با پنجره‌های دو جداره از نوع  UPVC، تعویض لامپ‌های پرمصرف با کم مصرف و LED، برنامه‌ریزی و نظارت بر کارکرد سیستم‌های تهویه و سرمایشی بعد از وقت اداری، استقرار گروه‌های بازرسی انرژی در ساعات پیک مصرف، استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای، استفاده از تجهیزات و وسایل با رتبه A و B را می‌توان از جمله راهکارهای مورد اشاره برشمرد.

نورانی با اشاره به نقش همه مدیران و کارکنان در همراهی و تعامل آنان در رعایت و اصلاح الگوی مصرف انرژی، بیان کرد: با توجه به اینکه نهادینه کردن سه شاخص مهم عقلانیت، تغییر و اصلاح سبک مصرف و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها در بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف انرژی نقش اصلی اقدام‌ها در این حوزه را دارند. پس باید با به‌کارگیری شیوه‌ها و روش‌های نو افزون بر ارائه الگوهای مناسب و ایجاد باورها و فرهنگ‌سازی، روند کاهش شدت انرژی در همه بخش‌ها اعم از خانگی و صنعتی را فراهم کرد.

وی در پایان با بیان اینکه طی سال‌های گذشته شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از طرف شرکت توزیع برق به‌عنوان یکی از سه شرکت برتر در صرفه‌جویی انرژی انتخاب و قدردانی شده است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته نیز در بخش‌های صنعت و ساختمان و بدون کاهش سطح رفاه، در مجموع حدود ۱۰ مگاوات برق در این منطقه صرفه‌جویی شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.