دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
تلاش توسعه‌ آهن و فولاد گل‌گهر برای کاهش مصرف آب
08 شهریور 1400 - 20:51
شناسه : 16862
معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: رسالت اصلی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر فعالیت در حوزه‌های تولید آهن‌اسفنجی و نیز پروژه‌های توسعه‌ای و فولادسازی است. از جمله اقدامات ارزشمندی که توسط شرکت در حوزه انرژی در دستور کار قرار دارد مشارکت در طرح‌های توسعه بلوک‌های نیروگاهی سیکل ترکیبی شرکت گهر انرژی است. همچنین پست برق 33/400 کیلوولت، در حال احداث و تکمیل است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی توسعه آهن و فولاد گل‌گهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی مکی‌آبادی معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، اظهار داشت: این شرکت با اصلاح سیستم تصفیه آب یکی از واحدهای تولیدی، مصرف آب خود را ۲۰ درصد کاهش داده است. در پروژه‌های تصفیه آب جدید، در نظر گرفتن استفاده مجدد از آب برگشتی و همچنین استفاده از سیستم خنک‌کن ایرکولر در واحد سوم این شرکت، در مجموع، منجر به کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پروژه‌های بهینه‌سازی متعدد شرکت که می‌توانند به بهینه‌سازی مصارف انرژی کمک شایانی کنند که از جمله این موارد می‌توان به بازیافت آب‌های دورریز دستگاه «RO» و آب‌های سطحی و انتقال به صنایع پایین‌دستی به منظور استفاده در فرایند تولید کنسانتره سنگ‌آهن در منطقه گل‌گهر اشاره کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.