یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
تلاش روسیه برای افزایش عرضه نفت تا ۲۰۲۲
25 مرداد 1400 - 14:55
شناسه : 16256
براساس گزارش‌های منتشر شده، موسسه ریستاد انرژی پیش‌بینی کرد که عرضه نفت روسیه تا تابستان سال ۲۰۲۲ به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش می‌یابد. لذا انتظار می‎رود تولید این کشور در سال ۲۰۲۳ به اوج خود برسد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بر اساس تحلیل ریستاد انرژی، توافق اخیر ائتلاف سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) برای افزایش تدریجی تولید نفت راه را برای روسیه باز خواهد کرد تا به‌تدریج محدودیت‌های عرضه ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا را کنار بگذارد. این کشور در حال نزدیک شدن به ثبت رکوردی تازه در میانگین تولید نفت خام و میعانات گازی، یعنی رقم ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز طی ماه ژوئیه ۲۰۲۲ است. لذا روند عرضه نفت روسیه شتاب بیشتری می‌گیرد تا در اواسط سال ۲۰۲۳ به اوج خود یعنی بیش از ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

میانگین تولید نفت و میعانات گازی کنونی روسیه ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز است، این رقم در ماه دسامبر ۲۰۱۸ تعیین شده بود. در این راستا ریستاد انرژی برآورد کرد که سال ۲۰۲۳ سال اوج عرضه نفت روسیه در تولید سالانه هم خواهد بود و انتظار می‌رود تولید سالانه این کشور در این سال به ۱۲ میلیون و ۱۶۰ هزار بشکه در روز برسد.

همچنین تولید سالانه نفت خام و میعانات گازی روسیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۶۰۰ میلیون تن خواهد بود. رکورد سالانه پیشین این کشور در سال ۲۰۱۹ به مقدار ۵۶۸ میلیون تن در سال ثبت شده بود. البته تحلیلگران معتقدند عامل اصلی افزایش تولید نفت و میعانات گازی روسیه پروژه‌های جدید شرکت‌های روسنفت و گازپروم ‌نفت خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.