یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022 ساعت ×
تلاش صدرتامین برای تکمیل مواد اولیه ذوب‌آهن
23 بهمن 1400 - 14:04
شناسه : 24537
سرپرست هلدینگ صدرتامین گفت: با همراهی وزارتخانه‌های صمت، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، استانداران و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی از طریق تهاتر بدهی‌هایی که بین سازمان تامین اجتماعی و دولت است، تملک معدن انجام ‌می‌گیرد تا مشکل مواد اولیه شرکت‌هایی مانند ذوب‌آهن را برطرف کنیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حسین هاشمی سرپرست هلدینگ صدرتامین در حاشیه بازدید از دستاوردهای بومی‌سازی ذوب‌آهن اصفهان در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، اظهار داشت: یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صدرتامین، مجموعه دانش‌بنیان صدر فردا است که در دوره جدید برنامه داریم این شرکت پویاتر از گذشته در بخش‌های مختلف و به ویژه زنجیره صنعت فولاد کشور با عارضه‌یابی تخصصی، راهکارهای عملیاتی به شرکت‌ها ارائه نماید.

وی افزود: در جلسه‌ای که هفته آینده با حضور مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صدرتامین برگزار خواهد شد، یک از موضوعاتی که به صورت ویژه به آن پرداخته می‌شود نحوه همکاری شرکت‌ها با مجموعه دانش‌بنیان صدر فردا است.

سرپرست هلدینگ صدرتامین، گفت: ذوب‌آهن اصفهان به عنوان اولین تولیدکننده فولاد ایران قابلیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی دارد که تولید ریل ملی به عنوان یک افتخار بزرگ، تنها یکی از دستاوردهای آن به شمار می‌رود. لذا در دوره جدید تلاش داریم به نحوی برنامه‌ریزی کنیم تا این شرکت عظیم، پویا‌تر از گذشته و بدون دغدغه، تنها به تولید بیندیشد.

هاشمی بیان کرد: در دولت قبل تهاترهای ذوب‌آهن اصفهان با بخش‌های مختلف انجام نگرفت و این موضوع محدودیت‌هایی را ایجاد کرد. لذا پیگیری آن به عنوان یکی از دستور کارهای هلدینگ صدرتامین در دوره جدید مدنظر قرار دارد تا از این محل ذوب‌آهن ارزش آفرینی بیشتری در داخل مجموعه و همچنین در مقیاس کلان برای کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: رویکرد شستا و صدرتامین در دوره جدید توجه به کل زنجیره فولاد کشور است، در بحث تامین مواد اولیه چالش‌هایی طی سال‌های گذشته داشتیم که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر است طی پنج سال آینده تقریبا حدود ۹۰ درصد از نیاز مواد اولیه شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صدرتامین از طریق مدل‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی که با صاحبان معادن انجام می‌شود و یا معادنی که تملک می‌گردند، تامین شود.

سرپرست هلدینگ صدرتامین، اذعان داشت: در دو محور زغال‌سنگ و سنگ‌آهن توسط کمیته‌هایی که در استان‌ها مستقر خواهیم کرد با همراهی وزارتخانه‌های صمت، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، استانداران و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی از طریق تهاتر بدهی‌هایی که بین سازمان تامین اجتماعی و دولت است، تملک معدن انجام گیرد تا مشکل مواد اولیه شرکت‌هایی مانند ذوب‌آهن را برطرف کنیم.

هاشمی با بیان اینکه پهنه‌ها نیز شناسایی شده و انشاالله به زودی اطلاع‌رسانی آن انجام می‌شود، تصریح کرد: مکاتبات مربوط به اخذ سهمیه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن سنگ‌آهن مورد نیاز ذوب‌آهن از طریق شستا و صدرتامین نیز انجام شده و بر اساس جلسه‌ای که با وزارتخانه‌های تعاون،کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت خواهیم داشت توافق‌نامه مربوطه امضا شده و مصوبه هیات دولت در این خصوص به زودی اخذ می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از حلقه‌های مفقوده صنعت فولاد کشور که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید ویژه‌ای بر آن دارد، توسعه طرح‌های فولادسازی در سواحل مکران با سرمایه‌گذاری مشترک بخش خصوصی و شرکت‌های شستا و صدرتامین بوده که این موضوع با تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.