چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
تلاش لوک اویل برای افزایش تولید نفت عراق
08 شهریور 1400 - 15:20
شناسه : 16847
براساس گزارش‌های منتشر شده، لوک اویل قصد دارد تولید نفت در میدان قرنه غربی ۲ عراق را طی سال ۲۰۲۲ به ۴۸۰ هزار بشکه در روز برساند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، لوک اویل دومین تولیدکننده بزرگ نفت خام روسیه، قصد داشت به‌دلیل شرایط سرمایه‌گذاری کنونی عراق، از پروژه خود در این کشور انصراف دهد، اما مقام‌های عراقی درخواست این شرکت برای فروش بخشی از سهام لوک اویل را رد کردند.

لوک اویل اعلام کرد: تولید میدان قرنه غربی ۲ طی سه ماه دوم امسال ۵۰ هزار  بشکه در روز کم‌تر از ظرفیت این پروژه بود که دلیل آن توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) است.

پاول ژدانوف معاون امور مالی شرکت لوک اویل، اظهار داشت: مرحله بعدی توسعه پروژه رسیدن به تولید ۴۸۰ هزار بشکه در روز است. لذا سال آینده تولید روزانه خود در تاسیسات مشرف را از ۴۰۰ هزار بشکه به ۴۵۰ هزار بشکه می‌رسانیم. اما امسال قصد داریم تولید ۳۰ هزار بشکه در روز از چاه‌های آزمایشی تاسیسات «یمامه» را آغاز کنیم.

گفتنی است، میدان قرنه غربی ۲ در جنوب عراق و در ۶۵ کیلومتری شمال غربی بصره واقع شده است، لوک اویل ۷۵ درصد از سهام این پروژه را در اختیار دارد و بقیه سهام آن متعلق به شرکت دولتی نفت شمال عراق است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.