چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
تلاش مجلس برای تقویت شهرستان‌های دارای معدن
31 مرداد 1400 - 12:23
شناسه : 16449
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اتمام بررسی «طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور» در کمیسیون متبوع خود، طبق این طرح حقوق دولتی معادن در شهرستان‌های که معدن وجود دارد، هزینه‌ می‌شود.
ارسال توسط : منبع : بازار
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، الهویردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتمام بررسی «طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور»، اظهار داشت: موانعی که بر سر راه توسعه و بهره‌برداری از معادن بود با اصلاح قانون رفع شد، همچنین در این طرح روند واگذاری، اکتشاف و بهره‌برداری از معادن با استفاده از ظرفیت کاداستر فراهم شده است. در طرح مذکور مهلتی که هر دستگاه برای پاسخگویی نسبت به استعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بهره‌برداری از هر معدن داشت، کاهش یافت. براساس طرح اصلاح موادی از قانون معادن، حساب‌های مالی در مراکز، به شهرستان‌هایی که معادن در آن‌ها واقع شده، منتقل می‌شود.

وی افزود: طبق این طرح  ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن در شهرستان‌ها هزینه‌ می‌شود در واقع پیش از این، درآمد مذکور به خزانه واریز می‌شد اما با وجود اینکه براساس قانون باید به همان شهرستان برای هزینه باز می‌گشت اما این مهم محقق نمی‌شد، حال آنکه با اصلاح قانون معادن نیازی به واریز این مبلغ به خزانه نیست و درآمد معادن را باید در شهرستان‌ها هزینه کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با طرح اصلاح موادی از قانون معادن فرصتی ایجاد می‌شود که از معادن به درستی استفاده کرده و شهرستان‌هایی که معادن در آن‌ها مستقر هستند نیز بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.