شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
تلاش وزارت صمت راه‌اندازی هرچه سریع‌تر پروژه نورد گرم ۲ است
25 فروردین 1400 - 13:07
شناسه : 10513
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت: مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نقش شرکت فولادمبارکه در توسعه صنعت فولاد کشور گفت: فولادمبارکه یک شرکت فولادی بسیار عظیم و تولیدکننده ورق برای کلیه مصارف کشور است. این شرکت برای کل کشور شناخته شده بوده و تولید، مصرف و میزان صادرات کاملا مشخص دارد.
ارسال توسط : منبع : ایراسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سیف‌الله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:در شرایط فعلی نیز در صورتی که شرکت فولادمبارکه نباشد، کلیه واحدهای ما تعطیل خواهند شد، در واقع این شرکت یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادی کشور بوده و چشم و چراغ این ملت است.

نورد گرم ۲ مشکل تامین مواد اولیه بسیاری از صنایع را حل خواهد کرد

وی درباره نقش شرکت فولادمبارکه در طرح‌های توسعه‌ای فولاد کشور گفت: نقش شرکت فولادمبارکه در رسیدن به اهداف تعریف شده برای صنعت فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ مثبت بوده و این شرکت اهداف خود در طرح‌های توسعه‌ای را محقق کرده است، به ویژه با پروژه جدید این شرکت یعنی واحد نورد گرم ۲ که برنامه‌ریزی و تلاش برای راه‌اندازی آن انجام داده، می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات کشور را برای تامین مواد اولیه و انواع ورق را رفع کند.

باید مشکلات هرچه زودتر حل شود

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره حمایت این وزارتخانه از راه‌اندازی پروژه نورد گرم ۲ فولادمبارکه، بیان کرد: پروژه نورد گرم ۲ فولادمبارکه کار بسیار بزرگی است که کلنگ‌زنی آن در سال گذشته انجام شد و اکنون جلسات مربوط به راه‌اندازی آن در ایمیدرو در حال برگزاری است. چند روز گذشته نیز جلسه‌ای در این زمینه با وجیه‌الله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو نیز تشکیل دادند. البته یکسری مشکلات برای راه‌اندازی آن وجود دارد که باید هرچه زودتر حل شود. هرچند خوشبختانه همت و تلاش حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه نیز بر این است که این پروژه هرچه زودتر انجام شود. هرچند برای راه‌اندازی تمامی پروژه‌های تعریف شده برای صنعت فولاد یکسری مشکلات در مسیر راه وجود دارد که باید مرتفع شوند.

نورد گرم ۲ و برطرف شدن دغدغه های بازار

امیری اذعان داشت: وزارت صمت بر این است که هرچه زودتر پروژه نورد گرم ۲ شرکت فولادمبارکه راه‌اندازی شود زیرا با اضافه شدن محصولات تولیدی این واحد، مشکلات ورق گرم کشور حل خواهد شد و دیگر دغدغه های بازار همچون قیمت‌ها وجود نخواهد داشت.

شایان ذکر است کلنگ پروژه نورد گرم ۲ شرکت فولاد‌مبارکه در سال گذشته توسط سرپرست وزارت صمت به زمین زده شده و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این پروژه استراتژیک، میزان تولید ورق در کشور به بالای ۷ میلیون تن خواهد رسید و صنایعی از جمله صنایع نفت و گاز، لوله‌سازی، خودروسازی و کشتی‌سازی برای همیشه از واردات ورق بی‌نیاز شده و جانی دوباره می‌گیرند. اکنون سالانه دو میلیون تن ورق فولادی به کشور وارد می‌شود که با اجرای این پروژه نه تنها جلوی این حجم از واردات گرفته می‌شود بلکه توانایی صادرات نیز به وجود می‌آید. در واقع علاوه بر اینکه از خروج سالانه ۹۰۰ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری خواهد شد بلکه با صادرات محصولات این بخش، بخشی از ارز مورد نیاز کشور نیز تامین می شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.