جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
تلاش چین برای افزایش تولید زغال‌سنگ
17 مهر 1400 - 14:46
شناسه : 18861
براساس گزارش‌های منتشر شده، چین برای جبران کمبود برق در این کشور از معادن زغال‌سنگ خواسته تا تولید خود را افزایش دهند.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، خبرگزاری رویترز امروز خبر داد که چین با وخیم‌ترین مشکل تولید برق و کمبود زغال‌سنگ در سال‌های اخیر دست به گریبان است و مقام‌های چینی به بیش از ۷۰ معدن در منطقه خودمختار مغولستان داخلی دستور داده‌اند که تولید زغال‌سنگ را تا ۱۰۰ میلیون تن افزایش دهند. چین اکنون با بهای بی‌سابقه و کمبود برق مواجه بوده به نحوی که برق در سراسر کشور سهمیه‌بندی و تولید صنعتی فلج شده است.

اطلاعات رسمی نشان می‌دهد که مغولستان داخلی دومین منطقه تولیدکننده زغال‌سنگ چین بوده و توانسته که در سال ۲۰۲۰ کمی بیش از یک میلیارد تن یعنی بیش از ۲۵ درصد زغال‌سنگ این کشور آسیایی را تولید کند. با این حال، میزان تولید در سال ۲۰۲۰ حدود ۸ درصد کاهش یافت و از ماه آوریل تا ماه ژوئیه امسال نیز روندی نزولی داشت. این موضوع تا حدی به دلیل کارزار ضد فساد پکن علیه صنعت زغال‌سنگ است که از سال گذشته معدنکاران را از تولید بیش از ظرفیت تعیین شده منع کرده و منجر به کاهش تولید شده است.

رسانه‌های چینی گزارش داده‌اند که افزایش قیمت زغال‌سنگ و مقررات سختگیرانه زیست‌محیطی برای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن به دلیل کمبود برق در قسمت‌های وسیعی از چین است. لذا این کشور در هفته‌های گذشته اقدام‌های زیادی در ارتباط با قطع فعالیت استخراج بیت کوین انجام داد. به طوری که ارزش این بازار حدود ۱۵ درصد کاهش یافت.

به گفته تحلیلگران، قطع برق ممکن است تقاضای چین برای خودروهای برقی را متوقف کند، زیرا ایستگاه‌های شارژ در بخش‌هایی از این کشور فعالیت خود را متوقف کرده‌اند. در همین راستا از هفته گذشته، خاموشی‌ها باعث تعطیلی برخی ایستگاه‌های شارژ در ساعات پرترافیک شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.