سه شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 9 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
تمدید استخراج از معدن مس روباز «چوکوئیکاماتا» تا یک سال دیگر
08 آذر 1399 - 11:37
شناسه : 2095
شرکت شیلیایی کودلکو استخراج در معدن یک‌صد ساله روباز چوکوئیکاماتا را تا یک سال دیگر تمدید کرده؛چون این عملیات در سال جاری بیش از 30 هزار تن مس خالص اضافی به عمل آورده است. این شرکت معدنکاری دولتی بخش روباز چوکوئیکاماتا را در سال 2018 تعطیل کرد و عملیات‌های آن را در سال گذشته به استخراج زیرزمینی انتقال داد. این غول مس در آن زمان تصمیم گرفت استخراج روباز را تا دسامبر سال جاری ادامه دهد. کودلکو که در سانتیاگو مستقر است تصمیم خود را یک بار دیگر تغییر داده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از رابط عمومی مجتمع مس سرچشمه این شرکت اینک انتظار دارد بخش روباز با عمق بیش از ۱۱۰۰ متر تا پایان ۲۰۲۱ به عملیات هایش ادامه دهد. «اُکتاویو آرانه دا» مدیرعامل کودلکو، در یک بیانیه خبری گفت: ما عملیات‌هایمان را ارتقاء داده‌ایم و به شیوه‌های نوین عملیاتی‌ای دست یافته‌ایم که نتیجه آن، در مورد چوکوئیکاماتا، تربیت گروهی بوده که خود را با تحولات تطبیق داده و به‌دنبال پیشرفت مستمر بوده است.
آرانه دا گفت: ارتقاء بخش زیر زمینی طبق برنامه زمان‌بندی شده به پیشرفت خود ادامه داده است. این شرکت پیشتر گفته بود که پروژه ۵٫۶ بیلیون دلاری انتقال عملیات چوکوئیکاماتا از روباز به زیر زمینی بخشی از برنامه ده ساله ۳۹ بیلیون دلاری بازسازی دارایی‌های اصلی‌اش است. عملیات زیر‌زمینی دست کم چهل سال به عمر این معدن خواهد افزود. این پروژه همچنین به این غول مس اجازه خواهد داد تا به‌رغم عیارهای نزولی سنگ معدن استخراجی و هزینه‌های افزایشی در عملیات‌هایش نرخ‌های تولید خود را حفظ کند. کودلکو، که تمام درآمدهایش را به دولت شیلی تحویل می‌دهد، معادن مس وسیعی را در اختیار دارد که ۱۰ درصد از ذخائر قطعی و احتمالی شناخته شده جهان را در بر گرفته‌اند و با تولید ۱٫۶ میلیون تن مس در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱ درصد از کل تولید جهانی این فلز را بر عهده دارند.
معادن وسیع این شرکت معدنکاری، که در مرکز و شمال شیلی پراکنده‌اند، در طول وقفه‌های ناشی از شیوع کووید ۱۹ با کاهش کارکنان خود به عملیات‌هایش ادامه داده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.