پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 23 May , 2024 ساعت ×
توسعه انرژی عاملی برای کاهش تولید زغال‌سنگ اندونزی
11 مرداد 1400 - 9:58
شناسه : 15706
براساس گزارش‌های منتشر شده، افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر میزان تولید زغال‌سنگ اندونزی را تا سال 2050 میلادی کاهش خواهد داد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اندونزی قصد دارد در راستای توافق پاریس برای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن و براساس برنامه بلندمدت کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات اقلیمی (UNFCCC) میزان تولید زغال‌سنگ خود را تا سال ۲۰۵۰ میلادی کاهش دهد، به طوری که تولید را از ۶۱۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ میلادی با افت ۴۷ درصدی به ۳۲۲ میلیون تن در سال ۲۰۵۰ کاهش خواهد داد.

اما در تازه‌ترین گزارش کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در خصوص تغییرات اقلیمی عنوان شده است که میزان تولید زغال‌سنگ اندونزی همچنان بالا خواهد ماند و کاهش تولید در این کشور روند کندتری خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود تولید زغال‌سنگ اندونزی با ۱۳٫۹ درصد افت نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۲۵ میلیون تن در سال ۲۰۵۰میلادی برسد. این در حالی است که میزان تولید این ماده معدنی در اندونزی از ۲۷۵ میلیون تن در سال ۲۰۰۸ میلادی با رشد سالانه ۸ درصدی به ۶۱۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافت.

برنامه دولت اندونزی برای تولید زغال‌سنگ طی سال ۲۰۲۱ میلادی ۶۲۵ میلیون تن است که از ابتدای سال تا پایان ماه ژوئن با تولید ۲۹۲ میلیون و ۳۰۰هزار تن توانسته است ۴۷ درصد از برنامه را محقق سازد.

افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر

زغال‌سنگ ۵۹ درصد از تولید برق اندونزی را برعهده دارد و بر اساس توافق پاریس در راستای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن، میزان استفاده ازآن برای تولید ترکیبی انرژی در این کشور تا سال ۲۰۵۰ میلادی به ۳۸ درصد کاهش خواهد یافت. این در حالی است که میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر از ۱۶ درصد به ۴۳ درصد رشد می‌کند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود ۲۹۰ میلیون تن از ۳۲۲ میلیون تن زغال‌سنگ تولید شده در سال ۲۰۵۰ میلادی صرف بازار داخلی این کشور خواهد شد؛ چراکه بسیاری از کشورهایی که در حال حاضر از واردات زغال‌سنگ اندونزی برای تولید برق استفاده می‌کنند، منابع تجدیدپذیر دیگری را جایگزین خواهند کرد. در صورت الگوبرداری اندونزی از سایر کشورها برای حذف زغال‌سنگ از چرخه تولید انرژی، این کاهش چشمگیرتر خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.