پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کاشان
12 بهمن 1401 - 9:58
شناسه : 33246
منطقه ویژه اقتصادی کاشان با هدف توسعه زیرساخت‌ها، تسهیل و تسریع در جذب سرمایه‌گذاران؛ اقدامات توسعه‌ای را به ویژه در بخش تامین انرژی سرعت بخشیده است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، منطقه ویژه اقتصادی کاشان تامین گاز، برق و آب پایدار را در دستور کار قرار داده است.

نیاز آبی منطقه ویژه اقتصادی کاشان در فاز نخست جهت مصارف صنایع، خدمات، فضای سبز و… در حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه برآورد شده است. در این راستا جهت تامین آب در افق کوتاه‌مدت یک حلقه چاه ۱۰ لیتر بر ثانیه در نظر گرفته شده و برای افق بلند‌مدت؛ نیاز تامین آبی از طریق انتقال پساب کاشان انجام خواهد شد.

در این خصوص مکان اصلاحی پست در بخش جنوب غربی توسط اداره برق ‌منطقه‌ای تایید شده و در دست اقدام است. همچنین تامین برق دو مگاوات و شبکه توزیع ۲۰ کیلوولت در دست اقدام است.

عقد قرارداد انتقال گاز از خط سن سن به میزان ۱۰ هزار مترمکعب بر ساعت و پرداخت هزینه‌های مربوطه به شرکت ملی گاز انجام شده است. نقشه‌های طراحی و گروه‌بندی شبکه تغذیه گاز به همراه جدول کاربری و مصارف بر حسب ایستگاه تقلیل فشار ۱۰ هزار مترمکعب بر ساعت به شرکت گاز استان اصفهان جهت بررسی ارسال شده است.

مساحت اراضی منطقه ویژه اقتصادی کاشان، بالغ بر یک هزار و ۳۴۵ هکتار بوده که فاز نخست آن با مساحت ۲۵۰ هکتار در حال آماده‌سازی است. در این منطقه، از ۲۴ رشته اصلی فعالیت صنعتی موجود، ۱۱ رشته قابلیت استقرار دارند که تولید برخی محصولات دارای اولویت بیشتری به منظور سرمایه‌گذاری در فاز نخست است.

تعداد شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی کاشان و همچنین شرکت‌های متقاضی سرمایه‌گذاری با توجه به تکمیل تدریجی زیرساخت‌ها در منطقه رو‌به افزایش است. تعداد متقاضیان تاکنون در مجموع به ۲۴ شرکت رسیده است.

در این بین، سه شرکت با در نظر گرفتن چارچوب دستورالعمل اجرایی مناطق ویژه ابلاغی ایمیدرو، واجد شرایط واگذاری زمین تشخیص داده شده‌اند و در مرحله تحویل زمین قرار دارند.

مجموع مساحت اراضی واگذار شده تاکنون؛ معادل ۵۲ هزار و ۵۹۷ مترمربع با سرمایه‌گذاری ۸۵۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۴۵ نفر در زمان بهره‌برداری کامل است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.