دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
توقف استراتژیک
02 مرداد 1400 - 11:11
شناسه : 15409
معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان مطرح کرد؛ معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان گفت: یکی از استراتژی‌های این شرکت در راستای جلوگیری از خاموشی‌های شهری در زمان اوج مصرف برق توقف خط تولید است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمود لندی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان، اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری و به منظور جلوگیری از خاموشی‌های شهری، همکاری نزدیکی با شرکت برق منطقه‌ای استان داشته است، به طوری که در ساعات اوج مصرف دیماند مصرفی این شرکت کاهش بیشتری داشته باشد، در بعضی روزها علاوه بر توقف کوره‌ها، بخشی از تولید آهن‌سازی شامل گندله‌سازی و احیاء را متوقف کرد. با این کار علاوه بر کمک به پایداری شبکه برق کشور از خاموشی‌های گسترده شهری نیزجلوگیری شد.

وی افزود: همکاری شرکت فولاد خوزستان با برق منطقه‌ای استان در تابستان به سال‌های گذشته نیز مرتبط است. امسال گرمای شدید هوا از یک سو و کاهش تولید برق از سوی دیگر باعث شد، محدودیت‌های برق زودتر از شروع فصل تابستان‌ و با مقدار بیشتری اعمال شود. لذا با توجه به افزایش محدودیت‌های برق در اواسط تیرماه، این شرکت چند روز کوره‌های تولید شمش فولاد را از مدار خارج کرد.

معاون بهره‌برداری فولاد خوزستان اولویت مجموعه را پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی‌های شهری دانست و گفت: رسالت مجموعه فولاد خوزستان تولید پایدار و خدمت‌رسانی به جامعه است. در این راستا هر زمان احساس کنیم،‌ می‌توانیم قدمی در مسیر ایجاد رفاه و آسایش جامعه برداریم دریغ نخواهیم کرد. با آنکه محدودیت‌های برق باعث شده، بخشی از تولید برنامه‌ریزی شده را از دست دهیم، اما همواره در کنار مردم خواهیم ایستاد.

لندی از انجام موفقیت‌آمیز توقفات مشترک خبر داد و بیان کرد: محدودیت‌های برقی شرکت فولاد خوزستان همچنان ادامه‌ داشته و از اردیبهشت ماه تا به امروز به صورت پیوسته و مقدار متفاوت اعمال شده است. لذا سعی کرده‌ایم با بهره‌گیری از محدودیت‌های اعمال شده، تعمیرات و طرح‌هایی که نیاز به توقف بخشی یا همه‌ی فولادسازی را دارد با هماهنگی واحدهای مختلف انجام دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متولی اعمال محدودیت‌های برق کشور دیسپاچینگ ملی است، انتظاری که از این نهاد داریم، این است که محدودیت‌های برقی صنایع را به صورت عادلانه و با نگاه ملی اعمال کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.