جمعه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Friday, 17 May , 2024 ساعت ×
توقف تولید برق ۴ سد خوزستان
01 شهریور 1400 - 12:02
شناسه : 16531
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور مطرح کرد؛ سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با بیان اینکه به دلیل کاهش بیش از حد تراز آب چهار سد خوزستان،امکان تولید برق در نیروگاه‌های برقابی آن‌ها وجود ندارد گفت: شبکه برق خوزستان با کمبود حدود سه هزار مگاوات برق مواجه شده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، کیومرث زمانی سخنگوی صنعت برق جنوب غرب، اظهار داشت: چهار سد کارون سه، کارون چهار، شهید عباسپور و گدار به دلیل کاهش تراز آبی، امکان تولید برق ندارند یا به صورت جزیی در ساعاتی از روز وارد مدار می‌شوند. لذا هم‌اکنون مصرف شبکه برق خوزستان حدود هفت هزار و ۷۰۰ مگاوات است که با وجود تولید چهار هزار و ۵۰۰ مگاواتی نیروگاه‌های حرارتی و بخش خصوصی، در بیشتر ساعاتی که نیروگاه‌های آبی به طور کامل از مدار خارج باشند، حدود سه هزار مگاوات در شبکه کمبود تولید وجود دارد که از طریق شبکه سراسری تامین می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این کمبود تولید در حالی است که پرباری شبکه برق خوزستان حداقل تا نیمه شهریور ماه به دلیل وقوع دماهای در محدوده ۴۵ درجه ادامه خواهد داشت که لازم است همکاری و همیاری مشترکان در مدیریت مصرف برق برای کمک به حفظ پایداری شبکه، همچنان ادامه داشته باشد. در این راستا با مدیریت بحران و استانداری خوزستان مکاتبه شده تا مصوبه جابجایی ساعات اداری استان حداقل تا ۱۵ شهریور ماه پابرجا بماند تا بتوانیم از پیک تابستانه امسال بدون حادثه و بحران جدی عبور کنیم.

گفتنی است، ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این مقدار ظرفیت منصوبه بخش آبی هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و بخش حرارتی پنج هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت منصوبه بخش(DG تولید پراکنده) در خوزستان نیز ۱۳۹ مگاوات است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.