پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
توقف فعالیت معدن پهنابه استان فارس
24 شهریور 1400 - 13:36
شناسه : 17830
فرماندار شهرستان نی‌ریز استان فارس گفت: با توجه به انتقادات مطرح شده نسبت به فعالیت اکتشافی یک معدن سنگ تزئینی در منطقه پهنابه، فعالیت این معدن به دستور دادستان متوقف شده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مراد هدایت فرماندار شهرستان نی‌ریز استان فارس با اشاره به درخواست توقف فعالیت این معدن از سوی امام جمعه شهرستان، اظهار داشت: البته این معدن تمام مراحل را برای دریافت مجوز اکتشاف طی کرده اما منابع طبیعی شهرستان ادعا می‌کند که مخالف صدور این مجوز بوده و فرد متقاضی از طریق استان اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم منطقه پهنابه عمدتا دامدار هستند، این پهنه را جزو مراتع خود می‌دانند و مخالف فعالیت این معدن هستند. لذا از آنجایی که نی‌ریز یک شهرستان معدنی است، هر زمان که بحث واگذاری یا صدور مجوز اکتشاف مطرح می‌شود چنین تنش‌هایی نیز پیش می‌آید.

فرماندار شهرستان نی‌ریز در پایان خاطرنشان کرد: هم اینک با حکم دادستان ادامه هرگونه اقدامی در خصوص این معدن متوقف شده و بناست کارشناسان نظر دهند که آیا فعالیت این معدن آسیب‌زا هست یا خیر؟ تا بر اساس نظر کارشناسی نسبت به توقف یا ادامه فعالیت آن تصمیم‌گیری شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.