دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
تولید اسلب گازترش از ۲ میلیون تن گذشت
10 آبان 1399 - 12:02
شناسه : 985
از زمان راه‌اندازی واحد RH در فولاد مبارکه تا پایان مهرماه 99 به میزان 2 میلیون و 440 هزار تن فولاد مذاب در این واحد تولید شده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، مدیر متالورژی ثانویۀ فولاد مبارکه گفت: در سال ۱۳۸۶ شرکت فولاد مبارکه با هدف ایجاد امکان تولید فولادهای LC و ULC عمدتا موردنیاز صنایع خودروسازی و همچنین فولادهای هیدروژن پایین عمدتا موردنیاز صنایع نفت و گاز، قرارداد ساخت و نصب یک کارگاه گاززدایی RH-OB با ظرفیت تولید یک‌میلیون تن فولاد کیفی در سال را منعقد کرد.
مسیب فتاح‌المنان با بیان اینکه مراحل طراحی و نصب سازه و اسکلت فلزی تا پایان سال ۸۷ و مراحل حمل تجهیزات و نصب آن‌ها از اوایل سال ۱۳۸۸ تا اواسط سال ۹۲ به طول انجامید، اظهار کرد: این کارگاه به شکل دوقلو طراحی گردید، ولی با توجه به نیاز بازار، در مرحلۀ نخست فقط فاز اول نصب شد و پیش‌بینی‌های لازم برای نصب فاز دوم آن در آینده در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: پس از اتمام نصب تجهیزات در اواخر سال ۹۲، تست سرد و گرم تجهیزات با موفقیت انجام گردید و اولین ذوب موفقِ کربن‌زدایی در فروردین ۹۳ در این کارگاه تولید و به ریخته‌گری ارسال شد. ساخت کارگاه RH در شرکت فولاد مبارکه در شرایط خاصی که محل احداث ۱۶۷۰ متر از سطح آب‌های آزاد ارتفاع داشت، با همۀ RH هایی که قبل از آن در جهان ساخته شده بود متفاوت و در نوع خودش کم‌نظیر بود.
مدیر متالورژی ثانویه با تأکید بر اینکه در سال‌های اول با توجه به نیاز کشور و شرایط بازار، سفارش‌های تولید فولادهای مخصوص با سیکل RH کم بود و ظرفیت کارگاه را پر نمی‌کرد، تصریح کرد: در چند سال اخیر نیاز کشور به تأمین این ورق‌های خاص از داخل افزایش پیدا کرده و در داخل کشور فقط شرکت فولاد مبارکه واحد گاززدایی RH-OB با تکنولوژی تولید گریدهای API و ULC را داراست.
فتاح‌المنان با اشاره به دستاوردهای این واحد گفت: از زمان راه‌اندازی واحد RH تا پایان مهر ۹۹ به میزان ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تن فولاد مذاب در این واحد تولید گردیده که منجر به تولید ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن تختال و تحویل بیش از ۲ میلیون تن ورق موردنیاز صنایع خودرو و صنایع نفت و گاز و جلوگیری از خروج منابع ارزی هنگفت از کشور برای تأمین این قبیل محصولات از خارج از کشور شده است.
وی خاطرنشان کرد: رکورد ماهانۀ تولید RH به میزان ۷۷ هزار تن و تولید گرید مخصوص انتقال نفت و گاز محیط ‌ترش از دیگر اقدامات این واحد است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.