چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
تولید ایران خودرو ۲۹ درصد رشد پیدا کرد
08 آذر 1400 - 14:41
شناسه : 21106
آمار و اطلاعات تولید در گروه صنعتی ایران خودرو حکایت از افزایش ۲۹ درصدی تولید در آبان‌ماه نسبت به مهرماه امسال دارد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ایران خودرو موفق شد در آبان‌ماه امسال ۴۳ هزار و ۳۶۹ دستگاه خودرو به تولید برساند که در هم‌سنجی با تولید مهرماه حکایت از رشد ۲۹ درصدی دارد. تیراژ تولید مهرماه این خودروساز ۳۳ هزار و ۶۰۸ دستگاه خودرو بوده است.

بزرگ‌ترین خودروساز کشور در آبان‌ماه امسال با تولید پنج هزار و ۸۳۴ دستگاه خودرو بیشتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز رشد بیش از ۱۵ درصدی را رقم زده است. در آبان‌ماه سال گذشته ایران خودرو ۳۷ هزار و ۵۳۵ دستگاه خودرو تولید و روانه بازار کرده بود.

این خودروساز کشور با سهم ۵۳ درصدی در بازار خودروی سواری کشور طی آبان‌ماه امسال، درصدد است تا با حمایت از سوی نهادهای حاکمیتی، روند افزایشی تولید را تا پایان سال ادامه داده و با افزایش عرضه،‌ شرایط ایجاد شده در بازار خودروی کشور و روند نزولی قیمت که در مسیر رضایت مشتریان واقعی است را حفظ کند.

در روزهای اخیر با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی اسناد خودروهای در رهن و عرضه خودروهای مانده در پارکینگ مشتریان به بازار، شرایط را به نفع مشتریان واقعی تغییر داده و یقینا افزایش تیراژ تولید نیز در صورت حمایت‌های لازم از خودروسازان، سبب بهبود بیشتر در بازار خودرو خواهد شد.

گفتنی است، تسریع در برنامه‌های توسعه‌ای گروه صنعتی ایران خودرو نیز از نتایج پشتیبانی و حمایت از تولید ملی در کشور خواهد بود. این خودروساز پس از عرضه محصول جدید تارا، رونمایی از کراس اوور تمام ایرانی را در دستور کار قرار داده است و مسیر توسعه با حمایت‌های لازم بیش از گذشته هموار خواهد شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.