سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
تولید جهانی کنسانتره مس رشد پیدا کرد
14 مرداد 1402 - 16:11
شناسه : 35343
در پایان پنج ماهه ابتدایی 2023، بر اساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، تولید کنسانتره مس تصفیه‌شده جهانی طی پنج ماهه ابتدایی سال جاری میلادی 7.8 درصد افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، بر اساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، فعالان مس جهانی از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه می ۲۰۲۳، حدود ۱۱ میلیون و ۲۷۷ هزار تن مس تصفیه‌شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۲، ۱۰ میلیون و ۴۵۷ هزار تن بود.

ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه‌شده در جهان نیز طی پنج ماهه ۲۰۲۳، ۱۳ میلیون و ۳۴۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۲ (۱۲ میلیون و ۸۸۹ هزار تن)، حدود ۳٫۵ درصد افزایش یافت.

معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه می ۲۰۲۳، حدود هشت میلیون و ۹۲۰ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۲، هشت میلیون و ۷۷۱ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۱٫۷ درصدی تولید این معادن در جهان است.

از این میزان، چهار میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به قاره آمریکا، یک میلیون و ۸۷۰ هزار و ۱۰۰ تن آسیا، یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۸۰۰ تن آفریقا، ۸۴۹ هزار و ۲۰۰ تن اروپا و ۳۶۷ هزار و ۸۰۰ تن مربوط به اقیانوسیه بوده است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۱ میلیون و ۵۶۱ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ (۱۱ میلیون و ۶۳ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴٫۵ درصدی است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.