یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024 ساعت ×
ریل ذوب‌آهن در غرب آسیا بی‌همتاست
18 بهمن 1399 - 12:22
شناسه : 6472
عضو هیاتمدیره ذوبآهن اصفهان: عضو هیاتمدیره ذوبآهن اصفهان ضمن بازدید از دستاوردهای شرکت در شانزدهمین نمایشگاه ایران کانمین، گفت: تاسیس ذوبآهن اصفهان بر پایه زنجیره تولید از معدن تا محصول نهایی بود و لذا مدیریت معادن را برعهده داشت. اما به علت سیاستگذاریهای نادرست معادن واگذار شدند و امروز ذوبآهن در تامین پایدار مواد اولیه برای تولید با 3 کوره بلند با چالشهایی مواجه است.
ارسال توسط : منبع : ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

 به گزارش اخبارفلزات، مرتضی یزدخواستی اظهار داشت: با تدبیر مدیریت عالی شرکت و طرح‌هایی که در جلسات هیات‌مدیره پیگیری می‌شوند، چشم‌انداز خوبی را شاهد هستیم که خرید معدن زغال سوادکوه یک نمونه از آن است.

وی افزود: به منظور بررسی چالش‌ها و فرصت‌های شرکت‌ها، جلسات ماهانه برگزار می‌شود که بازخورد خوبی داشته است. برای هر یک از  این شرکت‌ها رسالت خاصی تعریف شده و تلاش داریم به نحوی برنامه‌ریزی شود که به صورت تخصصی ضمن تمرکز بر فعالیت‌ها، نتیجه‌ بهتری به دست آید.

عضو هیات‌مدیره ذوب‌آهن اصفهان گفت: بر اساس مصوبه هیات‌مدیره، پروژه‌های کارخانه تا حد امکان به شرکت‌های تابعه واگذار می‌شود تا آن‌ها بتوانند در کنار این طرح‌ها، در صنایع مختلف مانند شرکت مهندسی و پویش ساخت، حضور فعال داشته باشند.

یزدخواستی در ادامه به تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان پرداخت و یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های مدیریت عالی شرکت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان در بخش‌های مختلف، تولید ریل در ایران به اسم ذوب‌آهن اصفهان ثبت شد. با اینکه در زمینه تولید تیرورق، میلگرد و … صنایع دیگر فعال هستند اما کیفیت ریل ذوب‌آهن در غرب آسیا بی‌همتاست.

وی که ریاست کمیته طرح‌های ارزش‌افزا در ذوب‌آهن اصفهان را نیز عهده‌دار است، گفت: ایده‌های بسیار خوبی از سوی کارکنان بخش‌های مختلف دریافت کرده‌ایم که در کمیته‌های مربوطه در دست بررسی هستند و کلیه همکاران می‌توانند از طریق سرپرستان، مدیران، معاونان و همچنین دبیرخانه این کمیته نسبت به حضور در این پویش علمی اقدام نمایند.

عضو هیات‌مدیره ذوب‌آهن اصفهان عنوان کرد: ذوب‌آهن اصفهان درچند سال گذشته با برنامه‌ریزی مناسب موفق شد از زیان انباشت خارج شده، سود خوبی را داشته باشد. یزدخواستی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی شرکت در تولید ریل ملی، افزایش صادرات این محصول به کشورهای همسایه است و هم اکنون با مسئولان راه‌آهن چند کشور همسایه برای صادرات ریلی در حال مذاکره هستیم. تلاش ذوب‌آهن اصفهان این است که با صادرات ریل، توسعه راه ابریشم ریلی در منطقه با سرعت بیشتری دنبال شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.