پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
تولید سالانه۶۰هزارتن فروسیلیسیم در شرکت فروآلیاژ
06 اسفند 1401 - 14:24
شناسه : 33728
فرماندار ازنا: محمدرضا فاتحی، فرماندار ازنا از تولید سالانه ۶۰ هزارتن فروسیلیسیم توسط شرکت صنایع فروآلیاژ ایران خبر داد. وی همچنین از راه‌اندازی سیستم‌ پایش‌برخط در این شرکت، جهت پایش میزان آلایندگی این واحد صنعتی اظهار خرسندی کرد.
ارسال توسط : منبع : ایلنا
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، محمدرضا فاتحی در بازدید از شرکت صنایع فروآلیاژ ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت با تولید سالانه ۶۰هزارتن فروسیلیسیم بخش زیادی از این محصول استراتژیک در کشور را تأمین می نماید که امیدواریم این شرکت با تمام ظرفیت در راستای تولید ملی تلاش بیشتری داشته باشد. وی افزود: یکی از مسائل مهم این شرکت رعایت قوانین محیط زیست است، که خوشبختانه این مهم  همواره مد نظر مدیریت عامل و مدیران این مجموعه بوده و در این راستا پروژه هود تپینگ کوره با اعتباری بالغ بر ۶۰میلیارد ریال در حال انجام است که طبق بازدید انجام شده،  تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار ازنا بیان کرد: سیستم‌ پایش‌برخط  در شرکت فروالیاژ در سال گذشته شروع به کار نموده که امکان نظارت مستمر بر فعالیت این واحد صنعتی جهت پایش میزان آلایندگی آن میسر شده است و اطلاعات زیست‌محیطی این شرکت در سامانه جامع محیط‌زیست قابل رویت و کنترل است.

فاتحی ادامه داد: در دولت سیزدهم تعامل و همکاری مسئولین با شرکت‌های صنعتی و حمایت از تولید ملی از اهم برنامه‌ها است، که خوشبختانه در شهرستان ازنا نیز  این برنامه و حمایت از صنایع و تولید کنندگان در صدر برنامه‌ها است.

همچنین رضا عابدی مدیرعامل شرکت صنایع فروآلیاژ ایران ضمن ارئه گزارش‌هایی درخصوص اقدامات ارزشمند این شرکت به‌ویژه در دوسال اخیر در زمینه حفاظت از محیط زیست، نظیر توسعه فضای سبز، تعویض کیسه‌های غبارگیر،  آسفالت و به‌سازی محوطه کارخانه و … ابراز داشت:  پروژه سیستم پایش آنلاین با هزینه پنجاه میلیارد ریال در این شرکت افتتاح و میزان آلایندگی این واحد صنعتی بصورت برخط توسط سازمان محیط‌زیست رصد می شود.

عابدی گفت: طراحی، ساخت و نصب هود تپینگ کوره یک کارخانه در مجموع با هزینه‌ای بالغ بر شصت میلیارد ریال در حال اجرا است و  تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، شرکت فروآلیاژ ایران( ازنا ) بزرگ‌ترین تولیدکننده فروسیلیسیم به عنوان ماده اولیه تولید فولاد و چدن در کشور است.

این شرکت یکی از صنایع مهم تولیدی استان لرستان است که  با اشتغال‌زایی ۷۰۰ نفر در سال ۱۳۷۲ به بهره‌برداری رسیده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.