یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
تولید شمش آلومینیوم ۶۹ درصد افزایش یافت
21 آبان 1399 - 11:56
شناسه : 1382
تولید شمش آلومینیوم در پنج مجتمع بزرگ کشور در هفت ماهه امسال به ۲۴۷ هزار و۳۳۵ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۶۹ درصدی را ثبت کرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایرنا، برپایه جداول آماری عملکرد مجتمع ایرالکو(اراک)، هرمزال و المهدی (بندرعباس)، سالکو (لامرد -فارس) و آلومینای ایران (جاجرم – خراسان شمالی) حاکی است: تولید شمش آلومینیوم در واحدهای یاد شده در مهرماه امسال به رقم ۳۵ هزار و ۵۵۶ تن رسید که در مقایسه با مهر ماه پارسال افزایش ۵۶ درصدی دارد.

بیشترین رشد و میزان تولید هفت ماهه

بیشترین رشد تولید هفت ماهه امسال در زمینه شمش آلومینیوم نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ مربوط به شرکت آلومینای ایران (جاجرم – خراسان شمالی) با رقم ۲۵۹ درصد ثبت شد، ضمن اینکه واحد های هرمزال و المهدی(بندرعباس) هم به ترتیب ۱۵۵ و ۱۱۶ درصد رشد عملکرد داشتند.

علاوه بر این بیشترین میزان تولید شمش آلومینیوم هم در هفت ماهه ۹۹ مربوط به ایرالکو (اراک) با ۱۰۹ هزار و ۳۰۲ تن بود که ۴۴.۱ درصد از کل تولید را به خود اختصاص داد.

رشد ۱۶۳ درصدی مهرماه

مهرماه ۹۹ بیشترین رشد تولید شمش آلومینیوم مربوط به شرکت آلومینای ایران با رقم ۱۶۳ درصد ثبت شد و هرمزال (بندرعباس) هم به افزایش عملکرد ۱۰۲ درصد در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۸ دست یافت.

بیشترین میزان تولید شمش در این ماه مربوط به ایرالکو (اراک) با رقم ۱۳ هزار و ۵۷۹ تن بود که ۳۸.۱ درصد کل تولید مهرماه را به خود اختصاص داد.

تولید ۱۳۹.۳ هزار تن پودر آلومینا

تولید پودرآلومینا در تنها واحد تولیدی کشور (آلومینای ایران- جاجرم خراسان شمالی) در هفت ماهه امسال به رقم ۱۳۹ هزار و ۳۰۷ تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ افزایش چهار درصدی را نشان می دهد.

ضمن اینکه تولید پودرآلومینا در مهرماه در واحد یاد شده به رقم ۱۷ هزار و ۶۱۶ تن رسید که نسبت به مهرماه پارسال رشد ۶ درصدی را ثبت کرد.
نیمه نخست امسال تولید شمش آلومینیوم خالص در واحد های مزبور به ۱۹۶ هزار و ۲۰۰ تن رسید که در مقایسه با نیمه اول سال ۹۸ افزایش ۵۳.۲ درصدی را ثبت کرد، ضمن اینکه تولید شمش آلومینیوم پارسال به رقم ۲۸۵ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.