یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
تولید فولاد جهان به یک میلیارد تن رسید
06 بهمن 1400 - 15:21
شناسه : 23679
براساس گزارش‌های منتشر شده، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که مجموع تولید جهانی فولاد خام طی سال 2021 میلادی 3.6 درصد افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش به گزارش اخبارفلزات، فولادسازان جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه دسامبر۲۰۲۱ میلادی، یک میلیارد و ۹۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که حاکی از رشد ۳٫۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی است.

همچنین ۶۴ کشور فولادساز جهان طی ماه دسامبر ۲۰۲۱ میلادی، ۱۵۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳ درصدی را نشان می‌دهد. علاوه بر این طی سال ۲۰۲۱ میلادی، ایران در مجموع ۲۸ میلیون و۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱٫۸ درصد کاهش یافت. این در حالی است که تولید فولاد خام ایران در ماه دسامبر سال گذشته با ۱۵٫۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید.

گفتنی است، ازابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید یک میلیارد و ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن( افت ۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی) در رتبه نخست تولید این محصول در جهان ایستاد. پس از آن، هند با تولید ۱۱۸ میلیون و۱۰۰ هزار تن فولاد خام (رشد ۱۷٫۸ درصدی)، ژاپن باتولید ۹۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن(رشد ۱۵٫۸ درصدی)، آمریکا با تولید ۸۶ میلیون تن(رشد ۱۸٫۳درصدی) و روسیه با تولید ۷۶ میلیون تن(رشد ۶٫۱ درصدی) در رتبه‌های دوم تا پنجم جای گرفتند.

ایران همچنان در جایگاه دهم

همچنین کره جنوبی با تولید ۷۰ میلیون و۶۰۰ هزار تن فولاد خام(افزایش ۵٫۲ درصدی)، ترکیه با تولید ۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن(افزایش۱۲٫۷ درصدی)، آلمان باتولید ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(افزایش۱۲٫۳ درصدی)، برزیل با تولید ۳۶ میلیون تن(افزایش ۱۴٫۷ درصدی) و ایران با تولید ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن(افت ۱٫۸ درصدی) در رتبه‌های ششم تا دهم جهان ایستادند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.